Kripto HaberleriBitcoinRusya - Ukrayna İle İlgili Son Gelişmeler, Bitcoin (BTC) ve Piyasaları Nasıl...

Rusya – Ukrayna İle İlgili Son Gelişmeler, Bitcoin (BTC) ve Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

Takip et

Ukrayna sınırında yaşanan gerginlik son hız devam ediyor ve bunun sadece Bitcoin‘e (BTC) değil bütün küresel piyasalara yönelik etkileri oluyor. Savaşın eşiğine gelen iki ülke arasında kıyametin ise 16 Şubat tarihinde kopacağı tahmin edilmekte.

İlgili Haber
Savaş İhtimali ve FED'in Faiz Artırması Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler? Uzmanlar Cevapladı

Rusya Saldırısı İçin Tarih Verildi

ABD’nin elde ettiği uydu görüntülerinde de Rus sınırındaki askerlerin savaş pozisyonuna geçtiği doğrulandı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky ise 16 Şubat tarihinde Rusya’nın saldıracağının kesinleştiğini ifade ederek bu tarihin milli bayram ilan edilmesini istedi. Şimdi ise bu gerilimde düşüşler ve hafiflemeler görüldü.

Varil petrol fiyatı özellikle gerilim zirve yaptığında ciddi bir artış yaşarken, gerek Rusya gerek ABD’den gelen ılımlı cevaplar sonrasında hafif bir düşüş yaşandı. ABD doları yerinde sayarken ONS fiyatı yükselmeye devam ediyor.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimden şu an en olumlu etkilenen ise Bitcoin (BTC) oldu. Lider kripto para birimi 24 saat içerisinde %4 yükseliş elde etti ve 44.000 dolara doğru ilerliyor. Altın ve gümüş gibi emtiaların sert yükseliş elde etmesinden sonra BTC’nin de bunları takip etmesi aslında beklenen bir durumdu.

Nitekim 2019 yılında ABD ve Çin arasındaki soğuk ticaret savaşları döneminde de Bitcoin yükselişe geçmişti. Bu durum BTC’nin hem bireysel hem kurumsal yatırımcı tarafından güvenli liman olarak görülmeye başladığını göstermekte.

16 Şubat tarihinde beklendiği gibi bir saldırı yapılması durumunda ise “siyah kuğu” etkisi görülebilir ve BTC de darbe alabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları