BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Ukrayna Savaşı Sırasında Bitcoin Can Simidi Oldu!

Rusya- Ukrayna savaşı kripto paralara farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Kripto para birimlerinin tüm dünyada popülaritesi ve kullanımı günden güne artmaya devam ederken başlayan Rusya- Ukrayna savaşı kripto paralara farklı bir bakış açısı kazandırdı.

Bir yanda Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlar nedeniyle kripto paralara yönelen Rus vatandaşları bulunurken bir yanda da Rusya’nın işgali altında bulunan ve mal varlıklarını arkalarında bırakıp ülkesinden ayrılmak zorunda kalan ve kripto paralara yönelen Ukrayna vatandaşları bulunuyor.

Savaşın başlaması ile yaşadıklarını CNBC’ye anlatan Ukraynalı bir genç, ülkesindeki erkeklere askerliğin zorunlu olmasından dolayı mahremiyetini korumak adına Fadey takma ismini kullandığını bu nedenle de gerçek kimliğinin açıklanmamasını istedi.

“Bitcoin (BTC) Hayatımı Kurtardı!”

Savaşı öğrendikten sonra Polonya’ya geçmek istediğini belirten 20 yaşındaki Fadey, ATM’lerin kuyrukları çok uzun olduğu ve o kadar uzun süre de bekleyemeyeceği için nakit çekemediğini söyledi.

“Polonya’ya geçmem için hızlı bir şekilde Negatif bir Covid testine ve nakit paraya ihtiyacım vardı. ATM’lerdeki kuyruk çok olduğu için para çekemedim.

Ben de bir arkadaşım ile eşler arası (P2P) bir değişim yaptım ve 600 dolarlık Bitcoin (BTC) birikimini Polonya ulusal para birimi olan Zloti’ye çevirdim.

Bu parayı daha sonra Polonya’ya geçmek için bir otobüs bileti, yatak ve yiyecek için kullandım.”

Ukrayna’dan Polonya’ya geçtikten yaklaşık iki saat sonra sınırların kapandığını ifade eden Ukraynalı genç, Bitcoin (BTC) ve kripto para işlemlerinin hızlı olmasının belki de hayatını kurtardığını söyledi.

“Bitcoin sayesinde hızlı davrandım. Bankadan ya da ATM’lerden para çekmek için bekleseydim, bunu başaramayacaktım ve Ukrayna’da kalacaktım.”

Fadey son olarak yaklaşık 2000 dolarlık parasını Bitcoin’e çevirdiğini ve BTC’lerini bir USB belleğe attığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu