BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Ukrayna Savaşının Kazananı Bitcoin Olabilir Mi? BlackRock Yanıtladı!

BlackRock'un CEO'su Larry Fink, savaşın kripto paraların benimsenmesini hızlandırdığını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası kripto para birimlerine güvenin artamaya başlaması ile kripto paralar daha çok kullanılır oldu.

Savaş ile birlikte kripto paraların benimsenmesinin hızlanacağına inanan dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’un CEO’su Larry Fink, savaş sonrası bazı uluslararası işlemlerin dövizden kripto para birimlerine kaydığını belirtti.

Savaş Kripto Paraların Benimsenmesini Hızlandırıyor!

Larry Fink şirketin hissedarlarına yazdığı mektupta, Rusya-Ukrayna savaşının diğer dünya ülkelerini, fiat para birimlerine olan bağlılıklarını yeniden düşünmeye, bunlara alternatif olarak da kripto paraları benimsemeye zorlayacağını ifade etti.

Müşterilerin de artan ilgisi nedeniyle BlackRock’un kripto para birimleri ve sabit paralar üzerinde çalıştığını belirten Fink, şu şekilde devam etti:

“Üzerinde düşünülerek ve iyi şekilde tasarlanmış küresel bir dijital ödeme sistemi, kara para aklama ve yolsuzluk riskini azaltırken uluslararası işlemlerin çözümünü iyileştirebilir.”

10 trilyon dolarlık varlık yöneticisinin CEO’su Fink, mektubunda iki ülke arasındaki krizin son 30 yıldır devam eden küreselleşme sürecini sona erdirdiğini belirtti.

Küresel sermaye piyasalarına erişimin bir hak değil, bir ayrıcalık olduğunu dile getiren Fink, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından BlackRock’un Rusya’dan herhangi bir menkul kıymet almadığını söyledi.

Rusya-Ukrayna Savaşında Kripto Paralar!

İki ülke arasındaki kriz, enflasyonun yükselmesine, ülkeleri para politikalarını sıkılaştırmaya ve enerji ve petrol fiyatlarının yükselmesine yol açtı.

Ukrayna askeri ve vatandaşları için gerekli yardımların karşılanabilmesi amacıyla kripto para bağış kampanyası başlatıldı ve gerekli olan malzemeler kripto paralar ile karşılandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu