Bitcoin

Rusya ve Ukrayna Görüşmelerinden Barış Çağrısı Geldi: Ateşkes, Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkiler?

Ukrayna ve Rusya heyetlerinin ikinci kere bir araya geldikleri görüşmede olası bir ateşkes ele alındı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, kripto para sektöründeki belirsizliği de had safhaya çıkardı.

Bitcoin (BTC) fiyatı önce 34.000 dolara kadar çekilirken, devamında 45.500 dolara iğne attı. 45.500 dolara yönelik hareketlenme savaşın zirve noktalarında yaşanırken şimdi ise bambaşka bir haber gündeme geldi.

Rusya ve Ukrayna heyetleri bugün tekrar bir araya geldi ve görüşmeler başladı. İlk görüşmelerde olumlu hiçbir adım atılamamasına rağmen bu görüşmenin olumlu geçtiği aktarılıyor.

BTC, Ateşkesten Nasıl Etkilenir?

Rusya heyeti, siviller için bir insani koridor oluşturulmasını ve bunu desteklemeyi kabul etti.

Bu da aslında Rusya’nın biraz daha yumuşadığını göstermekte. Bundan daha önemli olan haber ise olası ateşkese yönelik yapılan açıklama oldu.

Zerohedge tarafından aktarılan bilgilere göre, Ukraynalı heyet, olası bir ateşkesi içeren planın da onaylandığını vurguladı.

Söz konusu ateşkes bütün savaşı kapsamayacak. Ateşkesin yukarıda da belirtilen insani yardım koridorunu kapsayacağı ve sivillerin tahliyesi için geçici olarak yapılacağı ima edilmekte.

Bunun gibi bir ateşkes gerçekleştirilmesi aslında ilk bakışta olumlu gibi gözükse de ülkedeki sivillerin tahliye edilmesi, Rusya’nın hava kuvvetlerini kullanmasını kolaylaştırabilir. Ukrayna için bu durumun büyük bir yıkım anlamına geldiği biliniyor.

Bitcoin bunun gibi bir toplu yıkım karşısında rezerv para birimi statüsü ile daha da yükselme ihtimaline sahip.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu