coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinRusya'da Bitcoin Enerji FUD'u Gündemde! Bakanlık Düzenleme İstedi!

Rusya’da Bitcoin Enerji FUD’u Gündemde! Bakanlık Düzenleme İstedi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’in kripto paralarla ilgili işlemlere ve madenciliğine getirdiği yasaklardan sonra ülkede bulunan madenciler başka kripto dostu ve enerjinin elverişli olduğu ülkelere göç etmek zorunda kalmıştı.

Bitcoin (BTC) hash oranı açısından ABD, Çin, Kazakistan ve Kanada’nın ardından beşinci sırada yer alan Rusya’da yetkililer, kripto para madenciliğinin ülkenin toplam elektrik tüketiminin yüzde 2’sinden fazlasını oluşturduğunu açıkladı.

Bu haliyle kripto madenciliğinde harcanan elektrik tüketiminin tarım sektöründe harcanan elektrik tüketimini geride bıraktığı söyleyen Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Vasily Shpak, kripto madenciliğinin düzenlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Ülkemizdeki genel elektrik üretimi haritasında madenciliğin ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Size şunu söyleyeyim: %2’den fazla.

Bu, tarımda kullanılan elektriğin maliyetinden daha fazla. Bu bağlamda kripto para madenciliğini bir endüstri olarak tanımaktan ve düzenleme yapmaktan başka bir çaremiz yok.”

Rusya’da hali hazırda kripto para madenciliğinin gri bölgede olduğunu ve vergilendirilmediğini hatırlatan bakan yardımcısı Shpak, bu haliyle madencilerin risk altında olduğunu dile getirdi.

Shpak ayrıca kripto madenciliğinin bir endüstri olarak tanınarak, gri bölgeden çıkarılabileceğine ve devlet için şeffaf hale getirilebileceğine inandığını belirtti.

Her ne kadar Rusya Merkez Bankası kripto para madenciliği dahil kripto paralarla ilgili tüm işlemleri yasaklamak istese de Rus hükümeti kripto para madenciliğinin yasallaştırılması ve düzenlenmesi için gerekli çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları