BitcoinBlockchainHaberlerKripto Para

Rusya’nın En Büyük Bankası Blockchain ETF’i Başlatıyor!

Rusya kripto paralara karşı olumsuz yaklaşımından vazgeçecek mi?

Kripto para birimlerine karşı yasaklayıcı yaklaşımı ile dikkat çeken Rusya’da Blokzincir teknolojisine odaklı ilk ETF çıkarıldı.

Rus hükümeti destekli ülkenin en büyük bankası Sber Bank, Coinbase ve Galaxy Digital gibi büyük kripto şirketlerinin performansını izlemek için Blockchain ETF’sini başlattığını duyurdu.

Duyuruda, Sber Bank ETF’sinin “yatırımcıların kripto para birimleri ile ilgili satın alma, satma ve saklama gibi zorluklar olmadan Blockchain pazarında para kazanmalarına izin veren Rusya’nın ilk ETF’si” olacağı belirtildi.

“Sberbank Blockchain Ekonomisi” isimli fon, SBBE kodu altında işlem görecek. SBBE, ayrıca kripto madencilik şirketleri ile blok zinciri endüstrisinde danışmanlık hizmetleri sunan firmaları da içerecek.

Fon, ABD doları ile işlem görse de yatırımcılar “SberInvestor ” uygulaması yada herhangi bir Rus komisyoncusu aracılığıyla “Rus rublesi” kullanarak da hisse satın alabilecekler. Sber Bank, hisse fiyatının 10 rubleden (0,013$) başladığını açıkladı.

Sber Asset Management CEO’su Evgeny Zaitsev konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Kripto varlıklara doğrudan yapılan yatırımlar yüksek risk içeriyor ve bu zorluklarla kendi başınıza başa çıkmak kolay değildir. Bu nedenle kriptoya değil, blok zincir teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanan firmalara yatırım yapmayı teklif ediyoruz.”

Sber Bank, Blockchain ETF’sinin Rusya Merkez Bankası’nın kısıtlamaları kapsamına girmediğini belirtti.

Zira Rusya Merkez Bankası, geçtiğimiz haftalarda kurumsal fonların Bitcoin’e yatırım yapmasını yasakladığını açıklamıştı.

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası Kurumsal Fonların Bitcoin'e Yatırım Yapmasını Yasakladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu