AltcoinBitcoin

Rusya’nın Kripto Para Yasağına Ünlü İsimlerden Büyük Tepki Geldi!

Telegram'ın kurucu ortağı Pavel Durov, Rusya'nın kripto para madencilik yasağına tepki gösterdi.

Rusya, kripto para sektörüne yasak getirmeyi düşünen en güncel ülkelerden birisi oldu. Rusya’nın kripto para madenciliğine ve alım satımına yönelik yeni yasaklar getirmesini içeren teklif, şimdi ise ünlü isimlerin tepkisi ile karşılaşmakta. Bu isimlerden birisi de Telegram’ın kurucu ortağı Pavel Durov oldu.

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası: Kripto Paralar Yasaklansın!

Rusya’daki Kripto Para Yasağına Sert Tepki

Rusya’daki muhalif kuvvetler ve isimler, kripto para madenciliğine karşı resmen ateş püskürdü. 20 Ocak ve 22 Ocak tarihlerinde Leonid Volkov ve Pavel Durov tarafından Telegram’da paylaşılan gönderiler, iki ünlü ismin tepkisini içermekte.

Durov, Telegram’ın kurucu ortağı olmanın yanı sıra teknoloji sektörünün de önemli isimlerinden birisi. Volkov ise Rusya’nın muhalif gücü Aleksei Navalny’nin sağ kolu olarak biliniyor. Navalny hala Rusya’da hapishanede yer almakta.

Durov konu hakkında yaptığı açıklamada merkez bankasının bu yasağının blockchain teknolojisin gelişimini geciktireceğini aktardı. Durov’a göre kripto paraların tamamen yasaklanması, kötü aktörleri durdurmak yerine bütün Rusya’yı cezalandırmak olarak görülecek. Özellikle Rusya menşeli meşru kripto para projeleri, bu yasak ile tarihe gömülebilir.

Volkov, kripto paraları yasaklamanın aslında imkansız olduğunu ve bunun çocukça olduğunu aktardı. Rusya Merkez Bankası ise hala kripto paraların tamamen yasaklanması konusunda ısrarcı ve oldukça baskıcı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu