Binance CoinHaberler

Saatler Sonra Binance Coin’ler (BNB) Yakılacak!

14. BNB yakma dönemi geldi.

14. BNB yakma dönemi geldi. Haberi twitter hesabından duyuran Binance CEO’su Changpeng Zhao, 48 saat içerisinde BNB’lerin yakılacağını söyledi.

Binance’nin mevcut BNB Coin yakma programına göre, her üç ay da bir Binance mevcut karının %20’si oranında BNB’yi geri almak veya yok etmek şeklinde ortadan kaldırıyor. Bu işlemle halka arz sırasında üretilen 200 milyon BNB’nin %50 sinin piyasadan kaldırılması hedefleniyor. BNB’nin bugünkü arzı 174.152.673 adet. Şuana kadar coin yakma hedefinin %25’i tamamlanmış durumda. Yapılan hesaplamalara göre BNB’nin hedefine ulaşması, yani 100 milyon BNB yakması için 10 yıl gerekiyor.

BNB yakma oranı Binance borsasının üç aylık ticaret hacmine göre belirleniyor. Bitcoin’de son 3 ayda yaşanan ralli ve akın akın gelen yeni yatırımcılar sayesinde Binance’ın karlılık oranının çok yükseldiğini düşünen yatırımcılar, yakılacak BNB oranında da bir rekor bekliyor.

Yakılan BNB’ler sayesinde arzın düşmesi fiyata olumlu yansıdığından, BNB yakma dönemlerinde BNB’nin fiyatının yükselmesi bekleniyor.

Bugüne kadar yakılan BNB miktarları ve tarihleri şu şekilde;

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu