BitcoinHaberler

Sahte Satoshi Nakamoto’ya Milyon Dolarlık Ceza!

Craig Wright, milyonlarca dolarlık ceza ödeyebilir!

Son günlerde adından çok fazla söz ettirmeyen Craig Wright, kesinlikle bir dönemin en ünlü kripto para figürlerinden oldu. Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ve bunun için dava edilmeyi bile göze alan Craig Wright, devam eden davasında ne yazık ki üzücü bir haber aldı.

Bitcoin’in Sahte Mucidine Ceza

Florida Güney Bölge Mahkemesinin federal jürisi, Dr. Craig Wright’ın ortağı Dave Kleiman ile olan iş ortaklığını kötüye kullanmadığını vurguladı ve kendisini tek bir şey dışında temize çıkardı. Jüri, Kleiman’ın ailesine 100 milyon dolarlık tazminat ödemeye mahkum edildi. İkilinin 1,1 milyon adet BTC madenciliği yaptığı ancak Wright’ın bunları ortağının mirasçılarından gizlediği belirtilmekteydi. Wright, başkasına ait bir mülk üzerinde kendi hakkından fazlasını elde etmekten dolayı suçlu bulundu.

Wright söz konusu BTC’lerin kendisinde olduğunu fiziki olarak bir türlü ispat edemese de bunu iddia ettiği için belki de elinde olmayan bir miktar kadar cezaya çarptırılmış olabilir. Ünlü avukat Stephen Palley bu kararın resmen hırsızlık ile eşdeğer olduğunu vurgulayarak Wright’In ortağının mülkünü çalmış olduğu iddiasının yapıldığını vurguladı.

Palley’e göre bunu zafer sayanlar ise oldukça komik.

Wright’ın bu cezayı tam olarak nasıl ödeyeceği bilinmiyor ancak 1,1 milyon dolarlık BTC’nin kendisinde hiç olmadığı düşünülecek olursa sahte Satoshi Nakamoto’nun yakında kendi projesi BSV üzerinde ciddi bir satış baskısı yaşatması beklenebilir.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu