BlockchainHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Samsung Electronics, CBDC Yarışında Ben De Varım Dedi!

Teknoloji devi, CBDC'yi Galaxy akıllı telefonlarında test etmek için harekete geçti.

Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) artık herkesin aşina olduğu bir konu haline geldi. Ülkelerin bu konuda attığı adımlar hız kazanırken hatırı sayılır şirketler de doğru yatırım fırsatlarını kaçırmamak adına CBDC’ler konusundaki her türlü girişimi değerlendiriyor.

Samsung Electronics, CBDC konusunda adım atan son şirketler arasında yer alıyor. Kore Times tarafından hazırlanan bir rapora göre İnternet kullanılabilirliği olmadan dijital para birimi havalelerinin pratikliğini test etmek için Kore Merkez Bankasının CBDC pilot programına katılmaya hazırlanan şirket, CBDC’yi Galaxy akıllı telefonlarında test etmek kolları sıvamış durumda.

Samsung Electronics’in içerisinde yer alacağı, liderliğini BOK’nin yapacağı ve mesajlaşma platformu Kakao’nun bir Blockchain iştiraki olan Ground X tarafından ortaklaşa yürütülen pilot programla testlerin sanal ortamda izlenmesi, öte yandan daha verimli ve gelişmiş ödeme sistemleri oluşturmak ve finansal kapsayıcılığı artırmak hedefleniyor. Bu proje sayesinde Samsung, Galaxy akıllı telefonlarında Blockchain tabanlı ödeme sistemlerinin kullanılabilirliğini test etmeyi planlıyor.

İsimsiz kaynakların belirttiğine göre Samsung’un söz konusu projedeki en büyük amacı İnternet kullanılabilirliği olmadan dijital para birimini kullanarak cep telefonları aracılığıyla ödeme yapmanın veya CBDC havalelerini diğer cep telefonlarına ya da diğer bağlı banka hesaplarına göndermenin mümkün olup olmadığını test etmek olacak.

İlk aşaması 28 Temmuz’da başlayan projenin aralık ayına kadar sürmesi hedefleniyor. İkinci ve son aşamanın ise Ocak 2022’de başlayıp Haziran 2022’ye kadar devam etmesi planlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu