fbpx
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan ”dijital ekonomi” açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, G20 Dijital Ekonomi toplantısı kapsamında yaptığı açıklamalar ile gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda BRICS sonrasında ”elektronik para ile ticaret” açıklamaları, geçtiğimiz haftalarda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın blockchain teknolojisi ile ilgili açıklamaları gündeme damgasını vuran detaylar ve konular olmuştu.

Dijital Ekonomi Hakkında Açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bugün ise dijital ekonomi ile ilgili olarak “Hızla gelişen teknoloji dünyasında öncü olmalıyız. Yeni dönemde dijital ekonominin ölçümü konusunu sahipleniyoruz. Bu konuda kamu ve özel sektördeki tüm muhataplarımızın farkındalığını artıracağız” ifadelerini ve “Yenilikçi, bütüncül ve veri odaklı kamu sektörünü teşvik eden ülkeler dijital çağın yıldızları olacaktır. Dijital devlet ekosisteminin güçlendirilmesi, hem politika yapma kararlarımızı kolaylaştırmakta hem de verimliliğimizi geliştirmekte. İşte bu nedenle, G20 bünyesinde açıkladığımız ilkelerin mantığını çok yerinde buluyorum. Bu çerçeve, devletlerini dijital olarak dönüştürmeyi hedefleyen ülkeler için sağlam ve güvenilir bir ölçüt sunuyor.” sözlerini kullandı. Varank’ın bu açıklamaları dikkat çekti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box