Bitcoin

Şant Manukyan Açıkladı: Bu Haber Bitcoin (BTC) İçin Çok Önemli!

Manukyan, yakında bir "siyah kuğu" etkisine sahip olay olabileceğine işaret etti.

Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden birisi olan Şant Manukyan, kripto para sektörüne yönelik ilgisi ile de tanınıyor.

Manukyan, Twitter’dan bu sabah paylaştığı bir gönderisinde ise en az geçtiğimiz aylarda Tesla’nın Bitcoin (BTC) satın alması kadar önemli bir olaya dikkat çekti.

Manukyan, veri analizi konusunda alanının en büyüklerinden olan Palantir’in 50,7 milyon dolarlık altın külçe alması ve altın ile ödeme kabul etmesi haberini yorumladı ve aslında yakında BTC ile de ödeme alabileceklerini ima etti.

Palantir’in altın alımının yanı sıra altın ödemelerini de kabul etmesi, Manukyan’a göre şirketin büyük bir “siyah kuğu” olayına hazırlandığını gösteriyor.

Bitcoin İçin Beklenen An Geliyor

Siyah Kuğu etkisi, ekonomilerde hiç beklenmeyen ve her şeyi değiştirebilecek olaylar sonrası görülen durumlara verilen bir ad.

Koronavirüs de nitekim bunlardan birisi oldu ve görülebileceği üzere bütün ekonomiyi baştan aşağı değiştirdi. Manukyan da bunun tam olarak siyah kuğu etkisine yönelik hazırlık olduğunu belirterek BTC’nin de bunun peşinden gidebileceğini belirtti.

Bitcoin, görülen en güncel siyah kuğu etkisi konumundaki koronavirüs salgını yaşanırken 20 kata yakın yükseliş elde etti ve şu an düzeltme yaşamış konumda.

Palantir’in tahmininin doğru çıkması ve siyah kuğu etkisinin görülmesi ise kripto para sektörünü yeniden benzer bir konuma sürükleyebilir ve önemli bir yükseliş yaşanabilir. Bitcoin kısa süre önce yeniden 48.000 dolara kadar yükselse de an itibarıyla bu konumunu koruyamamış durumda ve 45.000 dolar bandından işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Deniz

Btc yukarı yönde hareketine devam edecek. ytd.

mnbvb13

Btc 30.000 altına sarkacak…ytd.


Başa dön tuşu