Kripto HaberleriBitcoinSantiment Açıkladı: Yeni Bitcoin (BTC) Rallisinin Sinyali Bu Olacak

Santiment Açıkladı: Yeni Bitcoin (BTC) Rallisinin Sinyali Bu Olacak

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), özellikle Rusya ve Ukrayna gerilimi nedeniyle ciddi bir çekilme yaşadı.

BTC fiyatı bir anda 38.000 dolara kadar gerilerken buradaki destek çalıştı ve yavaş yavaş akümülasyon dönemine girildi.

Peki Bitcoin eskisi gibi bir hareketi tam olarak ne zaman gerçekleştirecek ve ralli başlayacak? Bunun cevabını Santiment uzmanları vermiş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatı 38.000 Dolar Civarına İndi! On-Chain Verileri Neye İşaret Ediyor?

BTC Ne Zaman Ralliye Başlayacak?

Santiment, BTC’nin yeniden 40.000 dolar altına indiği anlarda bunun rakibi altının fiyatında ciddi bir hareketlenme görüldüğünü aktardı.

Altın, son 2 haftada %5 artış elde etti ve bu kesinlikle büyük bir oran olarak görülüyor. Bitcoin ise ABD borsaları ile korelasyon içerisinde düşüş yaşıyor.

Santiment, BTC fiyatının borsalardan ayrılması yani korelasyonun bozulması durumunda bunun yeni ralliyi getireceğini düşünüyor.

Bitcoin 40.000 dolarda tutunmakta bile zorluk çekiyor ve bu orta halli düşüş S&P500’ün de düşüşü ile aynı anlara denk geldi. Bu da aslında korelasyonun sürdüğünü göstermekte. Altın ise bu esnada 8 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. BTC’in korelasyonun bozulması ve altının radarına girilmesi lazım.”

Santiment tarafından yayınlanan verilere bakıldığında da BTC ve ABD endeksleri arasındaki korelasyonun ne kadar fazla olduğu görülüyor.  Bu da aslında savaş durumunda çakılan endekslerin, BTC’yi de aşağıya çekmesi anlamına gelmekte.

Image

Sanitment uzmanlarına göre BTC’nin yakın zamanda bu korelasyondan kurtulması ise bir hayli olası.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları