Kripto HaberleriAnalizSantiment: Balinalar Kripto Almak İçin Tether Biriktiriyor!

Santiment: Balinalar Kripto Almak İçin Tether Biriktiriyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain analitik platformu Santiment, lider kripto para birimi Bitcoin’in yıl başından bu yana yükselişini yakından takip ediyor.

Analistler BTC’nin geçtiğimiz günlerde 25.000$ barajına yaklaşmasının ardından yüskelişin ana sebebini bazı on-chain verileri üzerinden yorumladı.

Santiment uzmanları, orta ve büyük çaptaki balinaların son 10 haftada 2,74 milyar $ değerinde Tether satın aldığına dikkat çekti. Bu durum büyük oyuncuların kripto satın alma gücünü %16 arttırdı.

Para Altcoinlerden Bitcoin’e Gidiyor!

Kripto uzmanları Bitcoin’in yükselişini destekleyen bir veri daha paylaştı. Santiment’e göre yatırımcılar yılın ilk ayında altcoinlerle yakından ilgilenirken Şubat’ta Bitcoin’e geçiş yaptı.

“Bitcoin’in 22.900 dolara yükselmesinin ardından saatler içinde 25.000$ seviyesini gördük. Grafiğe göre balinalar Ocak ayında altcoin alımına ağırlık verirken ibre bugünlerde Bitcoin’e döndü.”

Küçük Balina Sayısı Artıyor!

Santiment uzmanları son olarak Bitcoin balina sayılarını inceledi. Uzmanlar, elinde 100-1.000 arasında Bitcoin tutan yatırımcı sayısında hafif bir artış tespit etti.

Uzmanlar elinde 1k-10k ve 10k-100k arasında Bitcoin tutan orta ve büyük balina sayısında ise bir değişiklik gözlemlemedi.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Bitcoin dün akşam saatlerinde 25.000$ sınırını aşsa da 24.300$ desteği üzerinde kalıcı olamadı.

BTC gece saatlerinde 23.500$’a kadar geri çekilmesinin ardından yeniden 24.300$’ün üzerinde kalmaya çalışıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları