coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSantiment: "Bitcoin'deki Düşüş Sonrası 'Dipten Al' Konuşmaları Yükselişe Geçti!" Tarihsel Veriler BTC...

Santiment: “Bitcoin’deki Düşüş Sonrası ‘Dipten Al’ Konuşmaları Yükselişe Geçti!” Tarihsel Veriler BTC İçin Neye İşaret Ediyor?

Santiment'ten elde edilen veriler BTC'deki sert düşüş sonrası sosyal medyada Dipten Al konuşmaları artmaya başladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC‘in spot Bitcoin ETF onaylarını geciktireceğine dair çıkan söylentiler Bitcoin ve altcoinlerde sert bir düşüşe neden oldu.

BTC 41.000 doların altına düşerken yatırımcılar arasında sosyal medyada “Dipten Al” konuşmaları artmaya başladı.

Coindesk’in haberine göre Santimentten elde edilen veriler BTC’deki sert düşüş sonrası sosyal medyada “Dipten satın alma” konuşmalarının artış gösterdiğini ortaya koydu.

Santiment’in Sosyal Trend göstergesi, en çok konuşulan anahtar kelimeleri veya konuları belirlemek için Telegram, Reddit, X ve 4Chan’daki sohbetleri takip ediyor.

Buna göre, dün yaşanan düşüş sonrası “Dipten satın alma” konuşmaları 2022 Mart ayından bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Sosyal medya platformlarında “Dipten satın al ” konuşmalarının sayısı, Santiment’in verilerine göre 25 Mart 2022’den bu yana en yüksek rakam olan 323’e yükseldi.

Diten alma konuşmalarındaki bu ani yükseliş, Bitcoin fiyatının ani bir şekilde 41.000 dolara düşmesinin ardından gerçekleştiği dikkat çekti.

Bilindiği üzere dipten satın alma konuşmaları topluluktaki en bilindik anlatılardan biridir ve fiyat düştüğünde yatırımcıların daha fazla kripto para satın alma niyetini gösterir.

Bu noktada “Dipten/düşüşü satın alma “ konuşma sayısındaki artışı yorumlayan analistler, bu konuşmalardaki artışın yükseliş eğilimine işaret etse de, tarihsel olarak daha derin fiyat geri çekilmelerine işaret ettiğini belirtti.

Zira bu konuşmaların artması, yatırımcıların dipten alım yapmak için istekli olduğu ve FOMO olduğu anlamına geliyor.

2021 boğa piyasası verilerine atıf yapan analistler 2021 rallisi boyunca, dipten alma konuşmalarındaki ani yükselişlerin fiyattaki düşüşlerle aynı zamana denk geldiğini söyledi.

“Geçmiş veriler, fiyattaki geri çekilmelerin yada düşüş trendinin genellikle topluluktaki dipten satın alma konuşmalarının sayısının düşüş eğilimine girmesiyle sona erdiğini gösteriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail