Kripto HaberleriAltcoinSantiment Fırsat Bölgesinde Olan Altcoinleri Açıkladı!

Santiment Fırsat Bölgesinde Olan Altcoinleri Açıkladı!

Takip et

Bitcoin’de yaşanan düşüş sonrası pek çok altcoinden zirvesinden çok uzakta işlem görüyor. Bazı altcoinler Bitcoin’deki %10’luk tepkiyle birlikte biraz toparlansa da pek çoğunun toparlanmakta zorlandığını görüyoruz.

Veri analiz şirketi Santiment son oynaklıkla birlikte fırsat bölgesine girdiğini düşündüğü altcoinleri paylaştı.

Kripto para piyasalarında oynaklığında artması ile birlikte tüccarlar genel eğilimi takip ettiğinden bazı altcoinler aşırı derecede satın alınırken bazıları daha az satın alınır. Tarihsel olarak  bakıldığında bu daha az satın alınan altcoinlerde daha yüksek kazanç fırsatı olduğu değerlendirilir.

Santiment bu fırsatı şu ifadelerle açıkladı:

“Tüccarlar kripto yükselirken Fomo’yu satın alıp, düşerken FUD’u sattıklarından batık kar seviyeleri görüyoruz. Modelimiz XRP, 1INCH, AAVE, CEL, GRT ve UNI’de tüccarların büyük bir sıkıntıda olduğunu gösteriyor. Bu da bizim için fırsat demek.”

Santiment’in bu grafiği, her bir varlığın gerçek değerinden ne kadar uzakta olduğunu hesaplıyor. Bu veriye göre, diğerlerine göre daha az satın alınan ve içeride kalan yatırımcıların maximum acıyı çektiği bu altcoinler adil değerlerinden uzakta kalırken daha yüksek kar fırsatı sunabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları