coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSantiment: "Sahte ETF Haberleri Sonrasında Bitcoin Düşerken Bu Beş Altcoin Yükselişiyle Dikkat...

Santiment: “Sahte ETF Haberleri Sonrasında Bitcoin Düşerken Bu Beş Altcoin Yükselişiyle Dikkat Çekti! Takip Edilmeli!”

Santiment, Bitcoin'deki düşüşe rağmen Ethereum (ETH), Aave (AAVE), Lido (LDO), HEX ve PEPE isimli altcoinlerin yükseliş yaşadığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC resmi X sayfası dün spor Bitcoin ETF’lerinin onaylandığına dair bir paylaşım yaptı ve BTC ve piyasada yukarı yönlü hareketlilik başladı.

Ancak bu paylaşımdan dakikalar sonra SEC Başkanı Gary Gensler onay haberinin sahte olduğu ve aslında ETF’lerin onaylanmadığını, SEC’in resmi X hesabının hacklendiğini ve paylaşımın SEC tarafından yapılmadığını açıkladı.

Bu açıklama sonrasında 48.000 dolara yaklaşan Bitcoin, sert bir düşüş yaşayarak 44,700 dolara kadar geriledi.

Ancak Bitcoin’deki gerilemeye rağmen bazı altcoinler yükselişleriyle yatırımcıların dikkatini çekti.

BTC’deki düşüşe rağmen yükseliş yaşayan altcoinleri inceleyen Santiment, bu altcoinlerin Ethereum (ETH), Aave (AAVE), Lido (LDO), HEX ve PEPE olduğunu söyledi.

“SEC’in spot Bitcoin ETF onaylarına ilişkin yanlış duyurusunun ardından kripto para topluluğu tüm dikkatini BTC’ye çevirdi.

Ancak Bitcoin’in 45.000 dolar seviyelerine düşmesine rağmen hızla büyük yükseliş yaşayan altcoinler oldu.

Bu altcoinler takip edilmeye değer.”

Santiment son olarak Bitcoin’in piyasasının odağı olduğuna dikkat çekerek yatırımcıları uyardı ve “Yaşanan bu altcoin yükselişleri bugün daha spekülatif varlıklarla işlem yapan birçok kişiyi memnun etse de, kripto para piyasasının en büyük varlığına olan güven eksikliğinin, kaçınılmaz olarak BTC’nin fiyatına bağlı olan birçok piyasa değerinin düşmesine yol açacağını unutmayın. “ dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail