binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSatoshi Nakamoto'nun Bitcoin'i Kurduğu Aylarda Gönderdiği Hiç Görülmemiş Yeni E-Postalar Ortaya Çıktı

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i Kurduğu Aylarda Gönderdiği Hiç Görülmemiş Yeni E-Postalar Ortaya Çıktı

Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto'ya ait olan ve daha önce görülmemiş bazı e-postalar mahkemede yayınlandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in kodunun ilk yazarlarından biri olan Martii ‘Sirius’ Malmi tarafından yayınlanan yeni bir grup e-posta, Bitcoin’in anonim kurucusu Satoshi Nakamoto’nun BTC’nin enerji tüketen bir varlık olma potansiyelini öngördüğünü gösteriyor.

Bu e-postalar Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla Crypto Open Patent Alliance (COPA) tarafından açılan bir davayla karşı karşıya olan Craig Wright’ın devam eden duruşması sırasında yayınlandı.

Mayıs 2009 tarihli bir e-postada Satoshi, Bitcoin gibi kripto paralarda kullanılan konsensüs algoritmasına atıfta bulunarak “Proof of Work, p2p e-cash’in güvenilir bir üçüncü taraf olmadan çalışmasını sağlamak için bulduğum tek çözüm” diye yazdı.

Proof of Work (PoW) olarak bilinen bu algoritma, BTC ağının koordine edilmesi ve çift harcamaların önlenmesi için büyük önem taşıyor. Madencilerin karmaşık bilgisayar bulmacalarını çözmesini gerektiriyor, bu da işlemleri doğruluyor ve blockchain’e yeni bloklar ekliyor.

Ancak PoW, Bitcoin’in enerji tüketimine ilişkin tartışmaların odağında yer alıyor. Kripto para endüstrisinin madencilerin başka türlü boşa gidecek temiz ya da atıl enerji kullandığını iddia etmesine rağmen, eleştirmenler PoW’un ürettiği enerji tüketiminin ham rakamlarının endişe verici olduğunu savunuyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Reddit, Bünyesindeki Fazla Nakdi Bitcoin ve Ethereum'a Çevirdiğini Duyurdu!

Satoshi, Bitcoin önemli ölçüde enerji tüketecek kadar büyümüş olsa bile, yerini alacağı emek ve yoğun kaynak gerektiren geleneksel bankacılık faaliyetinden daha az israflı olacağını savundu. Satoshi, “Maliyet, tüm bu tuğla ve harç binaları, gökdelenler ve önemsiz posta kredi kartı teklifleri için ödeme yapan milyarlarca dolarlık bankacılık ücretlerinden daha az büyüklükte bir miktar olacaktır” diye yazdı.

Ayrıca, “Ekonomik özgürlük ve tasarruf arasında bir seçim yapmak zorunda kalırsak bu ironik olur” diye ekledi.

Satoshi ayrıca Bitcoin’in işlemler için dağıtık güvenli bir zaman bilgisi sağlayıcısı olduğunu da vurguladı. Birkaç satırlık kodun, zaman etiketi konulması gereken her şey için ekstra bir hash içeren bir işlem üretebileceğinden bahsetti.

Buna ek olarak Satoshi, Bitcoin’i bir tür yatırım olarak nitelendirmenin yetkililer tarafından yasal incelemeye davetiye çıkarabileceği yönündeki endişelerini dile getirdi. Bitcoin’in açıkça bir yatırım olarak sunulmasına karşı tavsiyede bulunarak, yazdığı bir e-postada BTC’nin bir yatırım ürünü olmasına şöyle karşı çıktı:

“Bunu söylemek tehlikeli bir şey ve bu maddeyi silmelisiniz. Kendi başlarına bu sonuca varırlarsa sorun yok, ancak bunu böyle sunamayız.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail