blank
BitcoinDogecoinHaberlerKripto Para

SEC Başkanı Bitcoin (BTC) Regülasyonları Hakkında Konuştu! Elon Musk ve Dogecoin İçin Ne Dedi?

Gary Gensler kripto para açıklamaları ile yine gündemde

Yeni SEC başkanı göreve başlar başlamaz kripto paralar ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelmeye başladı. Dün kongreyi kripto para regülasyonları konusunda göreve davet eden Gensler, bugün CNBC’deki Squawk Box programında  konuştu.

“Daha İyi Bir Koruma Sağlayacağız”

İlgili Haber  SEC Başkanı'ndan Kongre Üyelerine Çağrı: "Bitcoin (BTC) Borsalarını Düzenleyin"

Gensler söyleşi sırasında kripto para yatırımcılarının daha fazla korumaya ihtiyaçları olduğuna ilişkin düşüncelerini yineledi. Yeni başkan kripto para yatırımcılarına şuan olduklarından daha iyi bir koruma sağlayacaklarına inanıyor.

“Özünde yatırımcıları korumanın ekonomik büyümeye yardımcı olduğunu düşünüyorum. Piyasalardaki şeffaflık ve rekabet yatırımcılar ve ihraççılar için iyidir.”

“Bitcoin Manipülasyona Açık Bir Varlık”

Bitcoin yatırımcılarının hali hazırda bir koruma altında olmadıklarını aktaran Genler şunları söyledi:

“Kongre’de de bunu söyledim. Bitcoin yatırımcıları için koruyucu bir yasal çerçeve olduğunu düşünmüyorum. MIT’de anlattığım derslerde de bundan bahsederdim. Oldukça spekülatif bir varlık. Sıfıra da gidebilir, daha yükseğe de çıkabilir. Bu onun doğasında var.”

Geleneksel piyasaların daha sağlıklı ilerlemesi için bu alanda da regülasyonlara ihtiyaç olduğunu aktaran Gensler, manipülasyonların, dolandırıcılıkların ve sahteciliklerin önüne geçmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız dedi.

“Sosyal Medya Kurallarını Yenileyeceğiz”

Gensler’a, Elon Musk’ın sosyal medya paylaşımları üzerinden piyasayı ve Dogecoin’i manipüle etmesi de soruldu. Başkan sosyal medya kurallarının yenileneceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Perakende yatırımcıların veya herhangi bir bireyin halkı yanıltmamalarını ve piyasaları manipüle etmemelerini sağlamak için kurallarımızı yenileyeceğiz.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu