coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Paralar ve Bitcoin Spot ETF Onayı Hakkında...

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Paralar ve Bitcoin Spot ETF Onayı Hakkında Konuştu!

SEC başkanı Gary Gensler, bugün katıldığı konferansta Bitcoin Spot ETF ve genel kripto para sektörü hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bugün yaptığı açıklamasında Bitcoin Spot ETF’lerin potansiyel onayıyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Gensler, bu konuyla ilgili “ön yargı” vermeyeceğini açıkladı.

‘Sağlık Piyasalar Derneği’ konferansında bugün konuşan Gensler, SEC’in bu tür başvuruları değerlendirmek üzere uzun zamandır test edilmiş bir işlem süreci olduğunu da belirtti.

Kripto para sektörü ilk Bitcoin Spot ETF ürünü onayını büyük bir heyecanla bekliyor. BlackRock ve Fidelity’nin de aralarında bulunduğu Wall Street devleri son dönemde çok sayıda başvuru yapmış ancak başvurular daha sonra değerlendirilmek üzere ertelenmişti. Gensler yaptığı açıklamasında bu ETF ürünlerinin SEC’e kayıt yaptırması gerektiğini ve IPO’lara benzer bir başvuru sürecinden geçmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoinsistemi.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC yetkilileri bugün BlackRock temsilcileriyle bir araya gelmişti.

İlgili Haber  BlackRock Yetkilileri Bitcoin Spot ETF İçin SEC Yetkilileriyle Bugün Yeniden Görüşmüş! İşte Toplantı Detayları

Gensler bugün yaptığı açıklamasında Bitcoin’in bir emtia olduğunu düşündüğüne dair görüşlerini yineledi ancak kripto para sektörünün geneli hakkında endişelerini dile getirdi. SEC başkanı, kripto sektöründeki kötü niyetli kişiler, dolandırıcılık, manipülasyon ve kara para aklama olaylarını örnek gösterdi.

Gensler yaptığı açıklamasının devamında potansiyel kripto para yatırımcılarını “uyanık, dikkatli olmaları” konusunda uyardı ve önlem almaları gerektiğini söyledi. Kripto para sektörünü 1920’li yıllarda yaşanan uyumsuzluk dönemine benzetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail