coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Gary Gensler, Sonraki Dönem Başkanlığa Devam Edip Etmeyeceğini Açıkladı

SEC Başkanı Gary Gensler, Sonraki Dönem Başkanlığa Devam Edip Etmeyeceğini Açıkladı

SEC'in kripto para karşıtı olarak bilinen mevcut başkanı Gary Gensler, göreve devam edip etmeyeceği konusuna açıklık getirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Başkan Joe Biden’ın ikinci bir dönem için yeniden seçilmesi halinde kurumun düzenleyicisi olarak görevine devam etme niyetini bugün teyit etti.

Daha önce Goldman Sachs’ta uzun süre ortak olarak görev yapan Gensler, finansal kriz sonrası dönemin en agresif düzenleyicilerinden biri olarak tanınıyor. SEC’deki görev süresi, kripto para dünyası ile Wall Street firmaları üzerinde baskı yaşatan yeni kuralların ve yaptırım davalarının uygulanmasıyla geçti.

SEC’in Washington’daki merkezinde yapılan bir röportaj sırasında Gensler, “Bu işi seviyorum” diyerek görevine duyduğu heyecanı dile getirdi. 1990’larda Hazine Bakanlığı’nda geçirdiği zamanı anımsatan Gensler, “O zamanki Bakan Robert Rubin bana hizmet etme fırsatı verdiğinde, ‘Nereye başvuruyoruz’ diye düşünmüştüm” dedi.

İlgili Haber  Deneyimli Analist Bitcoin'de "Arz Şoku Geliyor" Dedi, Sebebini Açıkladı

Gensler SEC’in çalışmalarının önemini vurgulayarak, kurumun 110 trilyon dolarlık sermaye piyasalarını denetlediğini belirtti. Yetenekli personeli ve ele aldıkları ilginç konuları öven Gensler, bunların sıradan insanların hayatlarını önemli ölçüde etkileyebileceğine inandığını söyledi.

Gensler’in liderliği altında SEC, ABD hisse senedi ticaretinin hızlandırılması ve 26 trilyon dolarlık Hazine piyasasının desteklenmesi de dahil olmak üzere kapsamlı reformları hayata geçirdi. Gensler’in SEC’in başında kalması halinde, 2026’ya kadar sürecek olan görev süresi ona yatırımcılar, finansal aracılar ve kurumsal Amerika için daha fazla kural getirmesi için ek süre sağlayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail