Kripto HaberleriBitcoinSEC Başkanı Gary Gensler'den Kripto Para Paylaşımı!

SEC Başkanı Gary Gensler’den Kripto Para Paylaşımı!

Takip et

Kripto paralara karşı olan olumsuz yaklaşımıyla bilinen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler kripto paraların çoğunun menkul kıymet olduğuna inanıyor.

Bu yaklaşımını bir kez daha yineleyen SEC başkanı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ABD’de faaliyet gösteren kripto para borsalarını SEC’e kayıt yaptırmaya çağırdı.

Kripto sektörünün de teknoloji odaklı ilerlediğini söyleyen Gensler, kripto borsalarının da menkul kıymet borsalarından farksız olduğunu belirtti.

“Sermaye piyasalarımızda piyasa bütünlüğünü ve yatırımcıları dolandırıcılık ve manipülasyonlara karşı korumak için kurallarımız vardır.

Bir şirket, yatırımcıları koruyan ve mevcut düzenlemelerimize uyum sağlayan bir kripto para borsası kurarsa, insanlar o borsaya daha fazla güvenir.”

Kripto para birimlerine farklı düzenlemelerin getirilmesinin 90 yıllık menkul kıymetler yasasını yok etme riski olduğunu belirten SEC başkanı “farklı bir teknoloji kullanılıyor diye kripto borsalarına farklı davranmak için hiçbir neden yok” dedi.

SEC başkanı Gary Gensler daha önceki yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in (BTC) menkul kıymet olmadığını bir emtia olduğunu düşündüğünü söylemişti.

BTC dışındaki pek çok altcoinin menkul kıymet statüsünde olduğunu belirten Gensler, bu alanda ciddi risk olduğu konusunda yatırımcıları uyarmıştı.

İlgili Haber
SEC Başkanı Altcoinler Hakkında Konuştu! "Risk Var"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları