Bitcoin

SEC Başkanı Jay Clayton: Bitcoin Menkul Kıymet Değil, ICO Menkul Kıymet

ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, kripto para Bitcoin ETF'sinin ne zaman olacağını açıklamadı.

ABD, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, ICO’ların menkul kıymet olabilecek olduğunu ancak daha önce yaptıkları açıklamalarda belirttikleri ile Bitcoin’i bir menkul kıymet olmadığını ve olamayacak olduğunu açıkça belli etmiş olduklarını ifade etti. Kripto para birimlerinin bir süredir yaşadığı kötü süreç dolayısı ile SEC tarafından yapılacak açıklamaların olumlu olması halinde yükselişlerin başlayabilecek olduğu bekleniyordu. ICO konusunda açıklama yapan Clayton’un Bitcoin ETF’si konusunda ise düşünecek olduklarını açıklaması piyasadaki boşluğu daha fazla arttırdı.

Bitcoin sahiplerinin korkusu: ETF

Bitcoin sahiplerinin özellikle bu yıl en büyük korkusu olan ETF’in yakın zamanda onaylanması beklenmiyor. 2020 yılı veya 2019 yılının hedef gösterildiği ETF ile ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, bazı çekinceleri olduğunu ve bu çekinceler dolayısı ile Bitcoin ETF’si konusunda henüz karar veremediklerini ve tarih olarak belirli tarih veremeyecek olduklarını açıkladı. SEC tarafının ETF konusundaki değişik açıklamaları piyasada tepkilere sebep olurken, bazı yatırımcılara göre ise SEC tarafından ETF konusunda karar verilmemesi piyasanın daha uzun süre kendisini toparlaması için süresinin olması demek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu