coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSEC Başkanı'nın Kripto Paralar Konusundaki Çelişkili Açıklamaları Gündemde! İşte Eski Videosu

SEC Başkanı’nın Kripto Paralar Konusundaki Çelişkili Açıklamaları Gündemde! İşte Eski Videosu

SEC Başkanı'nın altcoinler konusunda kafası karışık.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimleri ve altcoinler üzerindeki en büyük belirsizlik hangisinin menkul kıymet olup olmadığı sorusunun etrafında şekilleniyor.

Kripto para endüstrisi SEC’ten bu konuda daha açık olması ve kendilerine yol göstermesini istersen SEC kanunların çok açık olduğunu ve değerlendirmenin buna göre yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kongre’de ifade veren SEC başkanı çelişkili açıklamalarıyla Senatörleri de çileden çıkarmış ve hangi altcoinlerin menkul kıymet olduğu, hangilerinin olmadığı konusunda net ifadelere kullanamamıştı. Kanunları bu konuda oldukça açık olduğunu ifade eden SEC başkanının, “Ethereum menkul kıymet midir?” sorusuna net bir yanıt verememesi de kendisiyle çeliştiğinin en büyük göstergesiydi.

Bu konuda son hamle Coinbase’den gelmiş ve Coinbase mahkemeye başvurarak SEC’in daha net olmaya zorlanmasını istemişti.

Kripto paraların menkul kıymet olup olmadığı tartışılmaya devam ederken SEC başkanı Gary Gensler’ın 2018 yılında MIT’deki bir dersinde bu konuda yaptığı açıklamalar yeniden gündeme geldi.

Bugün pek çok kripto paranın ve altcoinin menkul kıymet olduğunu iddia eden Gensler, 2018 yılında MIT’de verdiği “Blockchain ve Para” dersinde öğrencilerine bunun tam tersini anlatıyor.

“Kripto Paraların 3/4’ü Menkul Kıymet Değil”

“Dolayısıyla ABD’de ve diğer pek çok yargı alanında kripto para pazarının 3/4’ünün ICO olmadığını veya menkul kıymet olarak adlandırılabilecek şeyler olmadığını zaten biliyoruz. Hatta ABD, Kanada ve Tayvan gibi yerlerde takip edilen Howey tespi piyasanın 3/4’ünün menkul kıymet dışı varlıklar olduğunu gösteriyor. Bu sadece bir emtia ya da nakit kriptodur.”

Gensler’ın SEC başkanı olduktan sonraki bu keskin dönüşünün nedeni merak edilirken, SEC’e yöneltilen “yeteri kadar açık değil” eleştirilerinin de haksız olmadığı görülüyor. SEC başkanının çelişkili ifadeleri , kripto paraların çoğunluğunun menkul kıymet olduğuna kendisinin de tam olarak ikna olmadığının bir göstergesi gibi duruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail