fbpx
1xbit
Haberler

SEC, Bir ICO’nun Varlıklarını Jet Hızında Dondurdu!

Nexo

Geçtiğimiz günlerde üst yönetimi tarafından ünlü kripto para yorumcusu McAfee’yi uyaran Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC yönetimi bugün tahkikat mahkemesi tarafından alınan karar sonrasında Dominic Lacroix isimli ICO sahibinin işlemlerini durdurdu ve varlıklarını dondurdu. Kripto paralar konusunda aktif adımlar atmaya başlayan SEC yönetiminin kripto paralara dair aldığı bu kararlar Bitcoin yatırımcılarını korkuturken, en fazla ilginin olduğu alanlardan birisi olan ICO’ların belirli adımlar ve baskılar ile korkutulmaya çalışılması tepki çekti.

SEC yönetiminin alınan karar sonucunda ICO işlemlerini ve varlıklarını dondurması çok doğal ve olması gereken bir yönetim şekli. Burada asıl problem ise bu tür haberlerin yanında SEC’in kripto paralar üzerinde etkin rol oynaması ve tüm dünyada bu etkileri küresel olarak göstermesinden ötürü kaynaklanıyor.

ABD Ve Güney Kore Baskılıyor

ABD ve Güney Kore yönetimleri Bitcoin ve diğer kripto paraların baskı altında tutulmasında etkin rol oynuyor. George Soros ve daha birçok finans spekülatörünün mevcut olarak yönettiği tahmin edilen spekülasyonlarında hükümetlerin bilgisi dahilinde olabildiği, piyasada yaşanan düşüşlerin aslında büyük dev yatırımcıların etkisi dolayısı ile olabildiği iddiası mevcut ve geçerliliğini korumakta.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı