HaberlerKripto Para

SEC, Bir Kripto Para Fonunun Daha Varlıklarını Dondurdu!

SEC'ten kripto paralara ilişkin haberler gelmeye devam ediyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün, Virgil Capital’in amiral gemisi, kripto para birimi ticaret fonu Virgil ile ilgili bir menkul kıymet dolandırıcılığı iddiasıyla bağlantılı olarak Virgil Capital LLC ve bağlı şirketlerine karşı bir  dava açtığını ve Mahkeme tarafından, ihtiyati tedbir olarak fonun varlıklarının dondurmasına karar verilmesini istediğini duyurdu.

SEC, dolandırıcılığın Virgil Capital ve bağlı şirketlerinin sahibi olan, Avustralya vatandaşı ve yarı zamanlı New York’ta yaşayan, Stefan Qin tarafından yönetildiğini iddia ediyor.

SEC’in şikayetine göre, Qin ve kuruluşları en az 2018’den beri Sigma Fonundaki yatırımcıları fonun stratejisi, varlıkları ve mali durumu hakkında önemli yanlış beyanlar vererek dolandırıyor.

SEC, Qin ve kuruluşların yatırım gelirlerini, kişisel amaçlarla veya diğer açıklanmayan yüksek riskli yatırımlar için kullandığını iddia ediyor.

SEC Uygulama Bölümü Siber Birimi Başkanı Kristina Littman, “Bu bir acil durum, yatırımcı varlıklarını korumak ve daha fazla zararı önlemek için önemli bir adımdır. Qin yatırımcıları cezbetmek için yanlış sözler verdi ve ardından yatırımcı fonlarını kötüye kullanmasını gizlemek için aldatmacasına devam etti.” dedi.

SEC’in talebi üzerine Mahkeme, fonun tüm varlıklarının dondurulmasına karar verdi. Mahkeme, bu ihtiyati tedbir sonrası yapılacak yargılama sonucunda fonlar ve dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Stefan Qin hakkında karar verecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu