Altcoin

SEC, Bir Kripto Para Projesine Daha Yüklü Ceza Kesti!

SEC, Crowd Machine ICO platformuna 33 milyon dolarlık ceza kesti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Avustralya vatandaşı Craig Derel Sproule‘e karşı lisanssız menkul kıymet satışı ve menkul kıymet platformu oluşturmaktan dava açtı.

2018 yılında gerçekleştirilen ICO’nun etkileri ise bu dava ile hala devam ettiğini gösterdi.

CMCT Tokenlerine ve Şirkete Büyük Ceza

SEC, 6 Ocak tarihinde yaptığı açıklamada Sproule’nin şirketi olan Metavine’in Crowd Machine (CMCT) için yaptığı ICO’yu hedef aldı.

Ocak 2018’den Nisan 2018’e kadar olan sürede lisanssız menkul kıymet satışı yapıldığını vurgulayan SEC, projenin hiçbir zaman hedefine ulaşamadığını ve iddia edildiği vaatleri yerine getiremediğini de vurguladı.

SEC, Sproule’nin 33 milyon dolarlık fon topladığını ancak şu an vaatlerini yerine getirecek fona sahip olmadığını iddia ettiğini vurguladı.

Crowd Machine ve Metavine, SEC tarafından getirilen karar ile birlikte artık hiçbir şekilde menkul kıymet arzı yapamayacak.

Şirketin aynı zamanda CMCT tokenlerinin bütün kripto para borsalarından kaldırılması ve delist edilmesi talep edildi.

CMCT şu an için CoinGecko üzerinde listelenmiş ve verileri paylaşılmış durumda. Buna ek olarak alım satım için de HitBTC üzerinde projenin hala listeli olduğu görülmekte.

CMCT tokenlerinin Crowd Computer ekosisteminde kullanılacağı iddia edilse de bu hiçbir zaman gerçekleştirilemedi. Kullanıcılar projeye yatırım yaparken kendi bilgisayar işlemci güçlerini almak veya satmak için CMCT token kullanabilecekleri şeklinde kandırıldı.

Dava şu an devam ediyor ve karşı taraftan konu hakkında açıklama gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu