binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

SEC Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasalarının merakla beklediği ProShares’in fiziksel olmayan Bitcoin ETF başvurusunun kararı SEC tarafından açıklandı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), ProShares ile beraber diğer fiziksel olmayan Bitcoin ETF başvurularını kabul etmediğini ifade etti.

Kararın 23 Ağustos tarihinde alması beklenirken erken bir karar verildi ve 22 Ağustos tarihinde internet sitesi üzerinden açıklama yapıldı. Açıklamanın özeti şu şekilde:

SEC komisyonu, Bitcoin ETF’sini borsalardaki manipülatif eylemler ve dolandırıcılık faaliyetlerinin herhangi bir yaptırım ile engellenmeği ve gerekli tedbirlerin alınmadığı için reddetme kararı aldı.

ProShares’in başvurusu haricinde toplamda 9 tane Bitcoin ETF başvurusunu reddeden SEC, dünya üzerinde şuan kripto paralar ve blockchain teknolojisi üzerine genel bir görüş hakim olmadığı için bu başvuruları ciddi bir şekilde değerlendirmediğini söyledi.

Sonuç olarak SEC’e göre kripto paralar hala manipülasyonlara açık ve güvenilir değil.

Piyasanın asıl beklediği ve onaylanması en muhtemel olarak görülen CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusu merakla beklenirken, bugün yaşanan red kararları piyasada olumsuz etki oluşturmadı. An itibarı ile Bitcoin fiyatı 6450 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail