binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizSEC Bitcoin'den Sonra Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) ETF'lerine De İzin Verecek...

SEC Bitcoin’den Sonra Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) ETF’lerine De İzin Verecek Mi? Litecoin Kurucusu Görüşünü Açıkladı!

Litecoin kurucusu Charlie Lee spot LTC ETF'leri hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de Ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından dün de Hong Kong’da spot BTC ve Ethereum ETF‘leri piyasaya sürüldü.

BTC ve ETH ETF’lerinden sonra piyasada farklı altcoinler için de spot ETF ihtimalleri üzerinde durulurken en çok konuşulan altcoinler XRP ve Litecoin (LTC) oldu.

Geçtiğimiz Mart ayında Fox Business muhabiri Eleanor Terrett, yaptığı paylaşımda kurumsal yatırımcıların Litecoin ETF’ine ilgi gösterdiğini paylaşmıştı.

Bu haberden sonra LTC ETF ihtimali tartışılmaya devam ederken son değerlendirme Litecoin kurucusu Charlie Lee‘den geldi.

Yaptığı bir röportajda Litecoin’in kurucusu SEC’in ABD’de LTC ETF’lerine izin vereceğinden emin olduğunu ancak bunun için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu noktada Litecoin ile Bitcoin arasındaki benzerliklere dikkat çeken Lee, Litecoin’in iş kanıtını benimsemesinin ve emtia benzeri doğasının onu spot ETF için ana aday haline getirdiğini savundu.

“Bitcoin ve Litecoin arasında büyük benzerlikler bulunuyor ve bu özellikler de LTC’yi, spot ETF için önemli bir aday haline getiriyor.

LTC ETF’lerine olan talep ilk başta BTC ETF’lerine olan talep ile aynı olmayabilir ama kripto para piyasası olgunlaşmaya devam ettikçe yatırımcılar Litecoin’in üstün değerini ve büyüme potansiyelini fark edecekler.”

“Ethereum ETF’lerinin SEC’ten Onay Alması Zor!”

Son olarak Ethereum spot ETF’lerine de değinen Litecoin kurucusu, ETH ETF’nin LTC’ye kıyasla daha fazla talep görebileceğini düşünüyor.

Ancak Lee, ETH ETF’lerinin SEC’ten onay almasının daha zor olduğuna inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail