Kripto HaberleriBitcoinSEC Komisyoneri: Bitcoin Artık Bir ETF İçin Yeterince Olgunlaştı

SEC Komisyoneri: Bitcoin Artık Bir ETF İçin Yeterince Olgunlaştı

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) daha önce de bahsettiğimiz gibi, Bitcoin ve kripto paraların fiyat manipülasyonlarına açık olduğu gerekçesi ile, milyarder kardeşler Winklevoss ikizlerinin yaptığı Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu) başvurusunu reddetti.

Yapılan habere göre, SEC’in kararı reddetmesinden sonra, SEC komisyoneri Hester Peirce karardan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Bitcoin’in bir varlık olması yolunda, bütün düzenlemeleri ve olgunlaşmaları tamamladığını ifade etti.

Peirce, yaptığı açıklamada SEC’in verdiği karara atıfta bulunarak “Görünüyor ki Bitcoin yeterince olgun, saygın ve piyasalarımıza layık olacak kadar düzenlenmiş değil.” şeklinde konuştu.

Verilen kararın Bitcoin’in kurumsallaşması yolunu da tıkadığını ifade eden Peirce şu açıklamada bulundu:

Komisyonun yaklaşımı Bitcoin piyasalarının kurumsallaşmasını engelleyerek bu bağlamda yatırımcıya korku vermesinden endişe duyuyorum. Bu süreçte daha fazla kurumsal yatırımcı piyasaya girerse, komisyonun red kararının olumsuz etkileri kalmayacaktır.”

Bir çok analiste göre Bitcoin’deki olumlu hava ETF başvurusunun kabul edileceğinin öngörülmesinden kaynaklanıyordu. Başvurunun reddedilmesinden sonra Bitcoin fiyatı düşüş yaşasa da, ani bir toparlanma ile tekrar eski seviyelerine tırmandı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları