AltcoinHaberler

SEC, Medya Şirketlerinin Kripto Para Projelerine Göz Dikti!

SEC, medya şirketlerine 549 milyon dolarlık ceza kesti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde kripto para sektörüne yönelik açtığı savaş ile gündemde ve bu konuda birçok kripto para şirketi ve borsası payına düşeni aldı. Aralık 2020’de Ripple’a dava açan SEC, başkanın değişmesi ile farklı şekilde anılsa da yeni gelen başkan kesinlikle eskisini aratmadı.

SEC, İki Şirkete Ceza Kesti

Gary Gensler, büyük umutlarla gelse de direkt olarak kripto para sektörünü nasıl daha iyi regüle edebileceğine odaklandı ve bu konuda sert adımlar attı. SEC şimdi de GTV Media Group ve Saraca Media Group gibi medya şirketlerinin kripto para odaklı işlerine göz dikti. Medya şirketlerinin yasadışı menkul kıymet arzı yaptığını ve satışa sunduklarının kripto para değil menkul kıymet olduğunu belirten SEC, şirketlere yüklü ceza kesti.

SEC raporuna göre iki medya şirketi de menkul kıymet arzı yaptı ve buna ek olarak G-dollars isimli bir kripto para birimini piyasaya sürdü. Davalıların bu iki arzda hisse paylaşımı yaptığı ve internet siteleri ile sosyal medya platformlarında bunun reklamını yaptığı belirtiliyor. İnternet sitesinde yaklaşık olarak 5.000 kişiden 500 milyon dolara yakın para toplandığı ve yatırım elde edildiği belirtilmekte. Bunlara ABD’li yatırımcıların da dahil edilmesi ise işleri iki şirket için çok zorlaştırıyor.

SEC bu iki şirkete ceza keser kesmez cezalar kabul edildi ve iki şirket de bunu reddetmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu