Kripto HaberleriBitcoinSEC Raporu Ortaya Çıktı: Terra Kurucusu Do Kwon, Binlerce Bitcoin'i (BTC) Böyle...

SEC Raporu Ortaya Çıktı: Terra Kurucusu Do Kwon, Binlerce Bitcoin’i (BTC) Böyle Satmış!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC, Kwon’u ve kurucu ortağı olduğu firmayı TerraUSD üzerinden dolandırıcılık yapmakla suçladı. Kurum, 10.000 Bitcoin’in (BTC) Terra ekosistemi dışına transfer edildiğini söyledi.

SEC, Kripto Kaçağı Do Kwon’un İsviçre Bankası Aracılığıyla 10.000 Bitcoin’i (BTC) Sattığını Söyledi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto kaçağı Do Kwon ve kurduğu şirketin iflas eden projelerinden 10.000’den fazla Bitcoin transfer ettiğini ve tokenlerin bir kısmını bir İsviçre bankası aracılığıyla nakde çevirdiğini söyledi.

İddialar, Kwon ve şirketi Terraform Labs Pte’yi, ürettiği dijital para birimlerinin silinmesi konusunda dolandırıcılıkla suçlayan bir SEC davasında yer alıyor. SEC, planın en az 40 milyar dolarlık zarara yol açtığını söyledi.

Şikayete göre Kwon ve Terraform, 10.000’den fazla Bitcoin’i herhangi bir dijital varlık borsasında yer almayan soğuk cüzdan olarak adlandırılan bir cüzdana koydu.

SEC, geçen yılın Mayıs ayından bu yana periyodik olarak Bitcoin’i cüzdandan transfer ettiklerini, varlıkları İsviçre’deki bir bankaya gönderdiklerini ve tokenleri nakde dönüştürdüklerini belirtti. Finans kurumunun kimliği belirtilmedi.

Ajans Perşembe günü, “Haziran 2022 ile bu şikayetin yapıldığı tarih arasında, söz konusu İsviçre bankasından 100 milyon doların üzerinde fiat para birimi çekildi” iddiasında bulundu.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance Bu Altcoini Listeyeceğini Duyurdu

Kwon’un nerede olduğu, Güney Kore’nin sermaye piyasaları yasasını ihlal ettiği iddiasıyla hakkında tutuklama emri çıkarmasının ardından belirsiz hale geldi. Asya ülkesi Kwon’un aynı zamanda Interpol’ün kırmızı bültenine de konu olduğunu söyledi.

Güney Koreli yetkililer, Balkan ülkesinin Kwon için potansiyel bir yer olarak ortaya çıkmasının ardından, Kwon’un aranmasında yardım istemek için bu yılın başlarında Sırbistan’a gitti.

Seul’deki savcılık ofisi Cuma günü yayınladığı bir kısa mesajda “Kwon’un yerini tespit etme çabalarımız devam ediyor ve bu aşamada soruşturmayla ilgili herhangi bir şeyi teyit etmek zor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları