Kripto HaberleriBitcoinSEC reddedilen Bitcoin ETF kararları ile ilgili yeni tarih belirledi

SEC reddedilen Bitcoin ETF kararları ile ilgili yeni tarih belirledi

Takip et

Hiç şüphesiz bu yıl kripto para piyasasına damgasını vuran en önemli konulardan bir tanesi Bitcoin ETF başvruları oldu. SEC’in başvuruları reddetmesi veya ileri tarihlere atması piyasa dengeleri alt üst etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) daha önce reddettiği 9 ayrı Bitcoin ETF başvurusunu tekrar gözden geçireceğini açıklamıştı. Komisyon yeni yaptığı açıklama ile 26 Ekim 2018 tarihine kadar olumlu veya olumsuz yorumların komisyona yapılmasını istedi. Böylelikle bu tarihe kadar reddedilen başvurular hakkında olumlu ya da olumsuz bütün görüşler SEC’e bildirilecek.

26 Ekim tarihinden bir kaç gün sonra ise bu başvurular hakkında SEC’in kararını vermesi ve kamuoyu ile paylaşması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki olası bir Bitcoin ETF başvuru kabulünü bu tarihlerde görebilmemiz mümkün.

Topluluktaki yorumlara bakacak olursak genel görüş, SEC’in bu başvuruları kabul etmeyeceği yönünde. Olumsuz bir karar çıkarsa bunun piyasalara çok fazla kötü anlamda etki etmeyeceği tahmin ediliyor. Ancak kabul edilmesi durumunda piyasalar ciddi bir şekilde olumlu sürece girecektir.

Bitcoin ETF bşaşvuruları ile ilgili son gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları