XRP

SEC, Ripple’ın Finansal Kayıtlarını İncelemek İstiyor!

SEC, Ripple'ın finansal kayıtlarını incelemek için adım attı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a karşı açtığı davada oldukça önemli bir adım attı.

SEC, bu haftanın başlarında altı bankacılık kurumuna bildiri göndererek Ripple’ın üst düzey iki yöneticisinin sekiz yıl boyunca bütün banka kayıtlarının incelenmesini talep etti.

SEC, Ripple Yöneticilerinin Bankacılık Kayıtlarını İnceleyecek

Garlinghouse ve Larsen, Ripple’a açılan davada hedef olan iki yönetici olarak biliniyor. Lisanssız menkul kıymet ve XRP satışı yapmakla suçlanan ikilinin banka kayıtlarının incelenmesi ise bundan elde edilen gelirin belgelenmesi anlamını taşımakta.

New York Güney Bölge Hakimi Analisa Torres’e gönderilen bildiride iki yöneticinin market alışverişinden tutun da bütün verilerinin talep edildiği görülüyor.

Ripple ise konu hakkında yaptığı açıklamada yöneticilerin market alışverişlerinin bile incelenmesinin bu davanın kapsamında olmadığını vurguladı.

Garlinghouse ve Larsen tarafından gönderilen bildiride ise SEC’nin yetkisi dışında hareket ettiği vurgulanmış ve davanın düşmesi istenmişti. SEC ise 10 Mart tarihinde verdiği yanıtta XRP’nin menkul kıymet statüsü taşıdığını ve bunun kendi yetkileri dahilinde olduğunu belirtti.

SEC’nin şimdi ise CEO ve eski CEO’ya yönelik bankacılık kayıtlarını istemesi de durumun çok daha ciddi olduğunu gösteriyor. Ripple’ın davanın düşmesi talebi ve bankacılık kayıtlarının incelenmesi talebinin reddi başvurularının nasıl karşılanacağı ise davanın gidişatını etkileyebilir.

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde ise %2 yükseliş yaşayarak 0,454 dolar seviyesine yükseldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Onder

Market alisverisi e gerek yok. Hesaba gelen giden buyuk montanli islemlere bakilabilir. O yuzden bos yapma ripple. 1 milyar odeyip anlasabilirsldin ama dibini siyirmak istiyorsun

Alparslan

Ripple: tamam


Başa dön tuşu