blank
EthereumHaberler

SEC Sonrasında CFTC de Kripto Para Sektörüne Zor Günler Yaşatabilir!

CFTC Başkanı, DeFi uygulamalarının "kötü bir fikir "olduğunu belirtti.

ABD’nin finansal düzenleyicilerinden olan Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Dan M. Berkovitz, DeFi platformlarının ve DeFi tabanlı türev alım satım uygulamalarının CEA olarak bilinen emtia borsaları kanununa aykırı olabileceğini vurguladı.

8 Haziran tarihinde katıldığı bir etkinlikte konuşan Berkovitz, lisansa sahip olmayan DeFi piyasalarının türev ürün alım satımı sunmasının hem kötü bir fikir olduğunu hem de yasa dışı olabileceğini vurguladı.

CEA kapsamında vadeli işlemlerin sadece belirli piyasalarda alınıp satılabileceğini belirten Berkovitz, söz konusu platformların da CFTC’ye başvurarak lisans aldığını hatırlattı. CFTC Patronu buna ek olarak şu an hiçbir DeFi platformunun DCM veya SEF lisansına sahip olmadığını ifade etti.

Geçtiğimiz 12 aylık sürede piyasalara inanılmaz miktarlarda likidite enjekte edildiğini belirten Berkovitz, bunun aslında büyüyen DeFi ekosisteminden kaynaklandığının farkında.

Regülatörlerin DeFi tabanlı türev ürünlere daha çok dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Berkovitz, aslında yeni bir yasaklama sürecinin peşinde olabilir.

DeFi Uygulamaları Yasaklanabilir mi?

DeFi platformları doğaları gereği merkezsiz ve bunlara yönelik erişimin kapatılması için projelere ev sahipliği yapan ağların kapatılması gerekiyor.

Bu durumda birçok DeFi projesi Ethereum tabanlı olduğu için söz konusu kapatma olayı gerçekleşmeyecektir. Ancak CFTC ve mahkeme kararıyla sadece söz konusu projelerin internet sayfalarına erişim yasaklanabilir ve DeFi sektörü büyük bir yasaklama süreci ile karşılaşabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu