Altcoin

SEC, USDC’nin Arkasındaki Şirket Olan Circle’a Soruşturma Açtı!

SEC, Circle'ı soruşturuyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük stablecoinlerinden birisi olan USDC’nin arkasındaki Circle’a soruşturma açtı.

SEC’nin internet sitesinde yayınlanan belgelere bakıldığında, bunun aslında kısa süre önce Poloniex kripto para borsası ile ilgili açılan ve 10 milyon dolarlık ceza ile kapatılan soruşturmadan farklı olduğu görülmekte.

Circle ilk olarak bu soruşturma ile ilgili uyarıyı Temmuz 2021’de almıştı ancak şirket bunun hakkındaki bilgiyi ancak şimdi yayınlıyor.

SEC’den Yeni Soruşturma

Circle konu hakkında bir açıklama paylaştı ve soruşturma kapsamında SEC ile işbirliğine tamamen açık olduklarını vurguladı. SEC, gerekli olan bütün evrakları sunacaklarına ve bunların müşteri programları, işlemleri, fonlar gibi kritik belgeleri de içereceğini vurguladı.

Soruşturmanın tam olarak neye yönelik olduğu açıklanmasa da Circle’a bu soruşturma bilgisinin tam da Circle Yield isimli faiz getirisi sunan program sonrası geldiği biliniyor.

Coinbase kripto para borsası da geçtiğimiz günlerde benzer bir ürünü piyasaya sürmeye çalışmış ve SEC’nin baskısına maruz kalmıştı.

SEC’nin bunu menkul kıymet olarak gördüğü ve buna asla izin vermeyeceğini vurguladığı biliniyor. Şu an için Circle’ın bundan nasıl kurtulacağı bilinmese de stablecoinlerin genel olarak risk altında olduğu söylenebilir.

Başka bir stablecoin olan Tether yakın zamanda kendi davası ile ilgili yeni bir müjdeli haber alsa da bu durum işleri kötüleştirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu