blank
HaberlerNFT

SEC Üyesi NFT’ler Konusunda Uyardı! “Aldığınız Şey Yasadışı Olabilir”

NFT'lerin popülaritesi artmaya devam edecek mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyon (SEC) üyesi Hester Peirce , dün katıldığı bir çevrimiçi seminerde NFT’lere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yatırımcıları satın aldıkları NFT türleri konusunda uyaran Peirce, ”aldığınız şey kayıtsız bir menkul kıymet olabilir” dedi.

Kripto para yatırımcıları tarafından yakından tanınan ve kripto para endüstrisine olan ilgisi nedeniyle “kripto anne” olarak tanınan Peirce, NFT’ler konusunda şunları aktardı:

“Bir NFT’nin değiştirilebilir olmaması gerekiyor. Bu nedenle başka hiçbir şeye benzememesi gerekli. Bu durum NFT’lerin menkul kıymet olma ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor.

Ancak insanlar NFT türleri konusunda çok yaratıcılar. Bu yüzden her şeyde olduğu gibi bu yaratıcılığın kötüye kullanılma ihtimali göz önüne alındığında, NFT’lerin kayıtsız menkul kıymet olup olamayacağı yönünde sorular sormanız gerektiğini düşünüyorum.”

Son günlerde popülaritesi artan NFT’ler çok yüksek fiyatlara alıcı bulsa da içerisinde bir dizi yasal sorunu barındırıyor.

Kripto paraların sık sık karşılaştığı kara para aklama suçlamalarına NFT’lerin farklı bir boyut getirdiği, sanatsal eserlerin gerçek değerlerinin tespitinin çok zor olduğu bu nedenle kripto paralar içerisindeki kara para aklama organizasyonlarının NFT cephesine kaymaya başladığı düşünülüyor.

NFT’lerin fikir ve sanat eserleri hukuku kapsamında telif hakkı sorunları doğuracağı da düşünülüyor.

Bu yasal zorluklar içerisinde NFT’lerin popülaritesinin ne kadar daha artacağını takip ediyor olacağız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 Yorum

  1. Cidden anlamıyorum milleti adını şanını bilmez kimim üretmiş bilemez dünya parasını başar lan salakadam gidin etheryum bitcoin dışındaki tek alınacak coin chz belki bitcoin den bile önde çünkü arkası belli kim var amaçları ney herşeyi belli diğeri balon kim üretmiş amaç ne kapansa ne olacak

    1. Piyasa senin gibi üstat lara muhtaç kanka chz nin en iyisi oldugunu nasilda biliverdin 🙂


Başa dön tuşu