blank
HaberlerKripto Para

SEC Üyesinden Kripto Para Sektörünün Önümüzdeki Yıllarına Yönelik Açıklama

Hester Peirce, Gary Gensler ile sektörün ilerleyeceğini düşünüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, kripto para sektörünü önümüzdeki yıllarda yeni SEC yönetimi altında neyin beklediğini açıkladı.

Gary Gensler Kripto Para Sektörüne Ne Getirecek?

Peirce, kısa süre önce katıldığı etkinlikte kripto para sektörüne yönelik açıklamalara da yanıt vererek sektörün aslında ilerleyen yıllarda çok daha iyi bir konumda olabileceğini vurguladı. Kripto para sektörünün SEC’nin yeni başkanı Gary Gensler‘ın yönetimi altında ilerleyebileceğinin altını çizen Gensler, regülasyonların da yeniliği arttıracak şekilde düzenleneceğini ima etti.

Biden yönetimi sonrasında SEC Başkanı seçilen Gary Gensler, zaten kripto para sektörünün içerisinden birisi olarak görülmekte. Gensler daha önce CFTC başkanlığı da yaptı ve kripto paralar hakkında çeşitli üniversitelerde eğitim verdi. Tüketicileri korumak için oldukça sert adımlar atabilen ve CFTC bünyesinde 10’dan fazla soruşturmaya onay veren Gensler’ın bu tutumunun kripto para sektöründe de devam etmesi korkusu yaşanıyordu. SEC üyesi Peirce ise Gensler’ın tüketiciyi koruyup yeniliği kamçılayacak şekilde hareket edeceğini vurguladı ve ekledi:

Bence kendisi yatırımcıyı korumaya yönelik her SEC başkanının alacağı önlemleri alacak ancak kendisinin aynı zamanda iyi ölçeklendirilmiş ve tutarlı bir regülayon oluşturmasını bekliyorum. Bu yüzden kendisiyle çalışmayı iple çekiyorum.

Gensler’ın özellikle devam eden Ripple davasında değişime neden olup olmayacağı konuşulmakta ve ünlü isim henüz bu konuda bir açıklamada bulunmadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu