EthereumHaberler

SEC Üyesine Soruldu: Ethereum (ETH) Menkul Kıymet mi?

Hester Peirce, takipçisinin Ethereum sorusuna cevap vermedi.

“Kripto Anne” lakaplı SEC üyesi Hester Peirce’a, bir twitter takipçisi Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığını sordu.

Takipçisinin sorusuna doğrudan cevap vermeyen Peirce, belirli kripto para birimlerine odaklanmak yerine daha genel düşünmek gerektiğini söyledi.

Bu konudaki sorulara SEC Başkanı Gary Gensler gibi ortalama bir cevap vermeyi seçen kripto anne, kripto para birimleri için mantıklı ve net bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya çalışacağını ifade etti.

Eski SEC yetkililerinden olan William Hinman 2018 yılında yaptığı bir konuşmasında Ethereum’un menkul kıymet olmadığını belirtmesine rağmen şimdilerde SEC bu konularda kesin konuşmaktan uzak durmayı tercih ediyor.

Kripto paralara yıllardır verdiği destek ile bilinen Hester Peirce, daha önceki konuşmalarında da SEC’in kripto para regülasyonlarına sıcak baktığını ve bu alanda kesin ve net düzenlemeler olması gerektiğini düşündüğünü belirtmişti.

Ayrıca SEC ile Ripple arasında XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı konusundaki dava uzun süredir devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu