bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerSEC ve Ripple Davasına Yönelik Yeni Açıklama, Ünlü İsimden Geldi!

SEC ve Ripple Davasına Yönelik Yeni Açıklama, Ünlü İsimden Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından geçtiğimiz Aralık ayında açılan dava, hala devam ediyor ve bu davanın hedefi sadece Ripple olmayabilir. Ripple’a karşı açılan ve 1,4 milyar dolarlık tazminat talebinde bulunulan davada tabii ki ilk düşen kripto para birimi XRP oldu. Buna karşın SEC’nin bunun devamındaki saldırgan tavırları tahmin edilebileceği gibi bütün kripto para sektörünü etkiledi ve bazı kripto para projelerine daha dava açıldı.

O’Leary, XRP’yi Tercih Etmedi

Coinbase kripto para borsasına yasal uyarı yapılmasından sonra da kripto para sektöründeki önde gelen birçok isim aslında SEC’nin genel olarak sektörü hedef almak istediğini anlamış olabilir.

Kevin O’Leary de konu hakkında yaptığı açıklamada buna yönelik imalarda bulundu. Shark Tank’ın yıldızı, kripto para birimlerine yatırım yapmayı istediğini ancak davalarla ilişkili olan kripto paralara yatırım yapma hedefinin olmadığını ifade etti. O’Leary, SEC’nin dava açtığı XRP’ye yatırım yapıp risk almayacağını vurguladı.

SEC’nin dava açtığı bir kripto paraya yatırım yapmanın “çok kötü bir fikir” olduğunu ifade eden yıldız isim, şu an en iyi çözümün ise regülatörün işini bitirmesini beklemek olduğunu vurguladı. O’Leary davada kimin haklı olup olmadığının ise zamanla belli olacağını ifade etti.

XRP, dava devam ederken ciddi bir düşüş yaşadı ve 2021 yılında tüm zamanların rekorunu kıramayan nadir altcoinlerden birisi oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gats

Havadan xrp basıp satıyorsun ve merkezisin yani adres belli. Neden BTC ye dava açamıyor ya da ethere çünkü merkezi değiller ( tabi o da tartışılır ama teknik olarak öyle) isteyen üretir, üretirken elektrik faturasını öder. borsaya koyarken vergini verirsin. Ripple şirketi xrp nin bağımsız bir para olduğunu savunuyor. Yani herkesin parası imiş o zaman ben neden xrp madenciliği yapamıyorum. Kendilerine destekçi bulmak içinde bütün ekosistemin aynı şekilde davalık olabileceğini söylüyorlarlar. Daha fazla uzatmadan paşa paşa cezalarını ödeseler de kapansa konu artık

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları