binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC ve Terra (LUNA) Davasında Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor - İşte Güncel...

SEC ve Terra (LUNA) Davasında Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor – İşte Güncel Gelişmeler

Terra (LUNA) ile SEC arasındaki davada yeni bir duruşma gerçekleştirildi. İşte duruşmada yaşanan tüm detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Terra (LUNA) altcoin geliştiricisi Terraform Labs arasında merakla beklenen hukuk davası bugün Manhattan’daki bir mahkemede başladı.

Mahkeme salonu önceki duruşmalara kıyasla belirgin bir şekilde daha az kalabalıktı ve tüm katılımcılar takım elbise giyerek davanın ciddiyetine işaret etti.

Gün, her iki tarafın da potansiyel jüri üyelerini sırayla incelediği bir süreç olan jüri seçimiyle başladı. İlk havuzun ağırlıklı olarak kadınlardan oluşması, mahkeme katibinin işteki ilk gününe atfedilen şaşırtıcı bir gelişmeydi. Nihai jüri, çoğunluğu azınlıklardan oluşan üç erkek ve altı kadından oluşuyor. Seçilen jüri üyelerinin hiçbirinin kripto para sahibi olmaması dikkat çekti.

Jürinin seçilmesinin ardından hem SEC hem de savunma ekipleri tarafından açılış konuşmaları yapıldı. SEC’in argümanı, açılış ve kapanış cümlelerinde “Bu dolandırıcılıkla ilgili bir dava” ve “Bu dava teknolojiyle ilgili değil” ifadeleriyle önceki duruşmaları yansıtıyordu.

İlgili Haber  ABD, Kripto Paraları da İlgilendiren Yeni Yaptırım Dalgasını Açıkladı

Savunma ise doğrudan Do Kwon ile yapılan bir röportajdan alıntı yaparak “Başarısızlık dolandırıcılık anlamına gelmez” dedi. Savunmacılar, SEC’in gerçekleri saptırmasına güçlü bir şekilde karşı çıktılar.

Yargıç Rakoff, duruşmanın iki hafta sürmesinin beklendiğini ve sadece dört kelimelik itirazlara izin verileceğini belirterek temel kuralları erkenden belirledi. Do Kwon’un yokluğuna nasıl atıfta bulunulacağı konusunda küçük bir anlaşmazlık çıktı ve yargıç “yurtdışında ve müsait değil” demenin jüriyi varsayımda bulunmaya davet edip etmeyeceğini sorguladı. Savunma bu ifadeyi kabul etti. Kwon’un sahte pasaport nedeniyle hapis yattıktan sonra şu anda Karadağ’da olduğu biliniyor.

Duruşma yarın devam edecek ve dünya bu dönüm noktası niteliğindeki davayı yakından izleyecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail