Kripto Para

SEC Yetkilisi İstifa Ederek Coinbase’e Katıldı! Artık Kripto Para Dünyası Adına Çalışıyor

SEC bünyesinde kripto paralara karşı savaşan yetkili istifa ederek Coinbase teknik ekibine katıldığını duyurdu.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir yetkilisini üst düzey kamu politikası yöneticisi olarak işe aldı.

Söz konusu SEC yetkilisi Thaya Knight, kısa bir süre önceye kadar SEC komisyon üyesi Elad Roisman’ın danışmanlığını yapıyordu. Roisman, Cuma günü yaptığı açıklamasında, görev süresinin bitmesine daha iki yıl varken SEC ile çalışmayı bıraktığını açıklamıştı.

SEC Yetkilisi Coinbase Ekibine Katıldığını LinkedIn Üzerinden Duyurdu

Son gelişmenin başrolünde yer alan SEC yetkilisi Thaya Knight, LinkedIn üzerinen paylaştığı veda metninde şunları söyledi: “Cuma günü benim SEC bünyesinde çalıştığım son gündü. Bu hafta Coinbase kamu politikası ekibine katılacağım için mutluluk duyuyorum. Bu inanılmaz ekip ile beraber harika ve heyecan verici işler yapmak için sabırsızlanıyorum!”

Eski SEC çalışanı Thaya Knight, Coinbase ekibine katıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Coinbase’in kamu politikası yalnızca kripto paralara odaklanan bir denetleyici altyapı oluşturulmasına odaklanmıştı. Kripto para borsasının bu adımı, ABD Kongresi’nin hem yasama hem yürütme organının kripto paraların denetimine odaklanmasıyla geldi. Bloomberg’in geçtiğimiz hafta bildirdiği üzere, Biden yönetimi dijital varlıklara odaklanacak şekilde yeni bir başkanlık kararnamesi çıkarmayı planlıyor. Kararnamenin önümüzdeki ay hayata geçmesi ve federal kurumlardan bu adımın riskleri ve faydaları ile ilgili rapor alınması bekleniyor.

İlgili Haber
ABD Kongresi'ndeki Kripto Para Madenciliği Toplantısı Başladı!

Geçtiğimiz hafta Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralar için tam kapsamlı bir yasak talep etmesi büyük yankı uyandırmıştı. Bununla birlikte Fed’in enflasyonla mücadele için daha sıkı tedbirler alacak olması kripto para piyasasında çöküşlere neden olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu