BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

ABD Kongresi’ndeki Kripto Para Madenciliği Toplantısı Başladı!

Beklenen toplantı başladı.

Daha önce bildirdiğimiz üzere bugün ABD Kongresi kripto para madenciliğinin çevresel etkilerini tartışıyor. Toplantı TSİ 18.30’da başladı.

İlgili Haber
Bu Tarihe Dikkat! ABD Kongresi Bitcoin Madenciliğini Tartışacak!

Toplantı sonrası bir açıklama yapılacak mı takip ediyor olacağız.

Neler Olmuştu?

Çin hükümetinin Bitcoin madencilerine yönelik yasaklamalarından sonra kripto dostu ülkelere göç eden madencilerin en çok tercih ettiği ülke ABD olmuştu.

ABD aldığı madenci göçünden sonra Bitcoin hash oranında birinci sırada yer aldı. Bunun yanında ABD’li kurumlar Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri nedeniyle endişelerini dile getirmeye başladı.

ABD Kongresi tarafından yayınlanan basın bülteninde bugün kripto para birimlerinin enerji üzerindeki etkileri hakkında bir oturum düzenleyeceği duyuruldu.

Oturuma ilişkin resmi duyurusu sırasında Enerji ve Ticaret Komitesi Başkanı Frank Pallone’nin ve Gözetim ve Soruşturma Başkanı Diana DeGette ‘nin şu ifadelerine yer vermişti;

“Sadece birkaç kısa yıl içinde, kripto para birimi popülaritesinde meteorik bir artış gördü. Bunun topluluklarımız ve gezegenimiz üzerindeki keskin enerji ve çevresel etkilerini anlamanın ve ele almanın zamanı geldi.

Kripto madenciliğinin büyüyen enerji ayak izini ve özellikle iş blokajlarının kanıtlarının daha temiz alternatiflere ve yenilenebilir enerji çözümlerine nasıl geçebileceğini incelemeyi dört gözle bekliyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu