coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaSEC'den Binance Davası İçin Yargıçtan Terra (LUNA) ve UST Talebi!

SEC’den Binance Davası İçin Yargıçtan Terra (LUNA) ve UST Talebi!

SEC yetkilileri, Binance ile aralarındaki davada yargıçtan Terra (LUNA) ve UST kararını dikkate almasını istedi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsası Binance’e karşı açtığı davaya başkanlık eden mahkemeden Terraform Labs hakkındaki son kararı dikkate almasını talep etti.

SEC, Yargıçtan Terraform Labs Kararının Binance Davasında Dikkate Alınmasını Talep Etti

Terraform kararı UST, LUNA, wLUNA ve MIR’in Howey testi kapsamında menkul kıymet olduğunu tespit etmişti. SEC, Binance ile ilişkili stablecoin BUSD’nin de bir menkul kıymet olduğunu ve Terraform kararını davasıyla ilgili hale getirdiğini iddia ediyor.

SEC, Eylül ayında BAM Management ve BAM Trading tarafından sunulan önceki bir reddetme talebinin Terraform’a atıfta bulunduğunu vurguladı. Ret talebinde BAM, Gram, Kin ya da LUNA’ya yatırılan paranın destekleyiciye gittiğini ve destekleyicinin de bu parayı blockchain’i inşa etmek, tokenlar için işlevsellik sağlamak ya da getiri sağlayan tokenler sunmak için kullandığını ileri sürmüştü.

O dönemde Terraform’un davası SEC’in benzeri görülmemiş yatırım sözleşmesi teorisini desteklemiyordu. Aslında, avukatlar bunun BAM’ın pozisyonunu desteklediğini savunuyordu.

İlgili Haber  SEC'den Zamanlaması Dikkat Çekici Hamle: 11 Ocak'ta Kapalı Toplantı Düzenleyecekler! Bitcoin Spot ETF'leri ile İlgili Mi?

Ancak, Terraform’daki en son kararda, yargıç Howey testinin bir hukuk beyanı olduğunu ilan etti. Yargıç Jed Rakoff ayrıca UST’nin tek başına bir menkul kıymet olmadığını, çünkü alıcıların değerinin kar elde etmek yerine 1 dolarda sabit kalacağını anladıklarını, ancak bu durumun Mart 2021’de değiştiğini belirtti. UST sahipleri tokenlerini, davalıların çabalarıyla geliştirilen ve Kwon’un kendisinin de “%20 sabit getiri” “hedefi” ile “piyasadaki açık ara en yüksek stablecoin getirisini” sağlayacağını kamuoyuna duyurduğu Anchor Protocol’e yatırabilecekti.

Yargıç Jed Rakoff’un “UST arz ve satışlarının bir yatırım sözleşmesi teşkil ettiği, çünkü UST yatırımcılarının Terraform’un geliştirdiği ve kar getiren bir fırsat olarak tanıttığı bir protokole UST yatırabileceği” yönündeki tespiti, kurumun iddiasına göre SEC’in BUSD teklif ve satışına karşı argümanını destekler nitelikte.

SEC, “mahkemenin Terraform davalılarının sözde ‘stablecoin’ UST’sine ilişkin analizinin, bu Mahkemenin Davalıların Binance’in sözde ‘stablecoin’ BUSD’si ve Davalıların hizmet olarak staking, BNB Vault ve Simple Earn programlarına ilişkin argümanlarını değerlendirmesiyle bilhassa ilgili olduğunu” iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail