HaberlerKripto Para

SEC’den Bitcoin ve Kripto Para Piyasasını Düzenlemek İçin Yeni Bir Hamle Geldi!

ABD'li menkul kıymet düzenleyicisi SEC, Bitcoin ve kripto para piyasasının denetlenmesi için yeni bir hamle yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Salı günü yaptığı açıklamasında popüler dijital varlık dünyasındaki dolandırıcılık aktivitelerini engellemek amacıyla kripto para piyasası birimine 20 pozisyon ekledi.

SEC’in Kripto Para Birimi Toplamda 50 Çalışana Sahip Olacak

SEC, söz konusu birimin “Kripto Varlıklar ve Siber Birim” olarak yeniden adlandırılacağını ve toplam 50 çalışanı olacağını söyledi.

SEC başkanı Gary Gensler, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu kritik birimin boyutunu yaklaşık olarak iki katına çıkarmamız ile birlikte SEC kripto para piyasalarındaki yanlışlıkları denetlemek için daha donanımlı olacak ve siber güvenlik alanındaki açıklama ve kontrol sorunlarını belirlemeye devam edecek.”

“Birçok Kripto Alanının Denetlenmesine Odaklanılacak”

SEC, yenilenen birim ile birlikte kripto varlık sunumlarını, kripto varlık borsalarını, kripto varlık kredi ve staking ürünlerini, merkeziyetsiz finans platformlarını, NFT’leri ve stablecoin’leri kullanan dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesine odaklanacak.

Bununla birlikte kripto para ticaretinin önemli bir kısmı deniz aşırı bölgelerde gerçekleşiyor ve denetimsel olarak da merkezi bir sistem olmadığı için belirsiz bir alana denk geliyor. Kripto ticareti bankalar ve borsalar gibi geleneksel finans denetleyicilerini aradan çıkartabiliyor.

Dün Avrupa Birliği finans komiseri de yaptığı açıklamasında AB ile ABD’nin birlikte çalışarak küresel bir kripto regülasyonuna öncülük edebileceğini ifade etmişti.

İlgili Haber
Avrupa Birliği Komiseri, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paraların Regülasyonu Hakkında Konuştu!

Kripto varlıkların menkul kıymet mi yoksa emtia mı oldukları netlik kazanmadığı için ABD’de bu konuda henüz tam bir denetleyici alan bulunmuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu