Kripto HaberleriAltcoinSEC'in Dava Açtığı Kripto Para Borsası Kapandığını Duyurdu! Parası Olanlar Dikkat!

SEC’in Dava Açtığı Kripto Para Borsası Kapandığını Duyurdu! Parası Olanlar Dikkat!

SEC'in dava açtığı Beaxy isimi kripto para borsası kapatıldığını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para sektörü üzerindeki baskısın günden güne artırmaya devam ediyor.

Bu bağlamda SEC, kripto borsası Beaxy’nin kurucusu Artak Hamazaspyan’ı kayıt dışı bir borsa ve komisyonculuk işletmekle suçlamıştı.

SEC ayrıca Beaxy Digital Ltd.’yi BXY tokeni ile kayıt dışı menkul kıymet teklifinde yasadışı olarak 8 milyon dolar toplamakla ve kurucusu Hamazaspyan’ın kumar da dahil olmak üzere kişisel kullanım için en az 900.000 doları kötüye kullanmakla suçladı.

Bu suçlamalar ve yapılan inceleme sonrasında Beaxy de borsanın kapatıldığını duyurdu.

Borsa yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Maalesef, Beaxy Exchange’deki hizmetlerin derhal askıya alındığını duyuruyoruz.

SEC ile iki yılı aşkın bir süredir işbirliği yapmayı, düzenleyici kurumlara elimizden gelen her şekilde yardımcı olmak için sürekli olarak bilgi, veri ve röportajlar sağlamayı açıkça taahhüt ettik.

Ne yazık ki, elimizden gelenin en iyisini yapmamıza rağmen, düzenleyici ortamın operasyonlara devam etmek için çok belirsiz olduğu ortaya çıktı.

Borsada herhangi bir varlığınız varsa, bunlar güvenlidir ve tüm kullanıcı siparişleri iptal edildikten ve bakiyeler doğrulandıktan sonra 24 saat içinde çekilmeye hazır hale getirilecektir.

Gereksiz komplikasyonları ve gecikmeleri önlemek için kalan varlıkları 30 gün içinde geri çekmenizi önemle tavsiye ederiz.”

SEC İcra Başkanı Gurbir Grewal ise konuyla ilgili; Bir kripto aracı, tüm bu işlevleri tek bir çatı altında birleştirdiğinde (yani Beaxy’nin yaptığını iddia ettiğimiz gibi) yatırımcılar ciddi risk altında kalıyor. Borsanın işlevlerinin bulanıklaşması ve tescil eksikliği, yatırımcıları korumak için tasarlanan düzenlemelerin Beaxy tarafından takip edilmediği ve hatta tanınmadığı anlamına geliyordu. dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları