coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC'in Yeni Hedefi Belli Oldu! Şimdi De Bu Bitcoin Madencilik Şirketine Mahkeme...

SEC’in Yeni Hedefi Belli Oldu! Şimdi De Bu Bitcoin Madencilik Şirketine Mahkeme Celbi Gönderdi!

SEC Kuzey Amerika'nın en büyük halka açık kripto madencilerinden biri olan Marathon Digital'e mahkeme celbi gönderdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in kripto para sektörü üzerindeki baskısı devam ederken SEC’in son kurbanı Kuzey Amerika’nın en büyük halka açık kripto madencilerinden biri olan Marathon Digital oldu.

İlk çeyrek raporunda SEC’den bir mahkeme celbi aldığını belirten Marathon Digital, bu celbin şirketin Montana’daki tesisleriyle ilgili olduğunu söyledi.

SEC mahkeme celbini, Marathon Digital’in Montana’daki tesislerinin işlemlerinde menkul kıymet yasalarını ihlal etmiş olabileceği gerekçesiyle gönderdi.

Marathon Digital açıklamasında şunları söyledi:

“Şirket, 10 Nisan 2023’te SEC’den, Montana’daki tesislerle ilgili ek bir mahkeme celbi aldı.

SEC’in federal menkul kıymetler yasasının ihlal edilip edilmediğini araştırıyor olabileceğini anlıyoruz. SEC ile işbirliği yapıyoruz.”

SEC’in Marathon Digital’e Montana tesisleriyle ilgili gönderdiği ilk mahkeme celbi bu değil. Zira SEC şirkete 2021 yılının 3.çeyreğinde de aynı sebepten bir mahkeme celbi göndermişti.

ABD’deki en büyük halka açık kripto para madenciliği şirketlerinden biri olan Marathon Digital bilançosunda büyük miktarda Bitcoin tutuyor. Bunun dışında Marathon Digital’in hisse senetleri BTC  fiyatındaki hareketleri yakından takip ediyor ve paralel hareket ediyor.

Dün 2023 ilk çeyrek raporunu açıklayan Marathon Digital , ilk çeyrek için 7,2 milyon dolar net zarar bildirdi. Şirket, 2022 yılının aynı döneminde 12,9 milyon dolar net zarar açıklamıştı.

Dün açıklanan rapordan şirketin zararını azalttığı görülürken şirketin hisse senedi MARA dünü yaklaşık %9 yükselişle 10 doların üzerinde kapattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları