Kripto HaberleriAnalizSeçkin Bitcoin Analisti, BTC Fiyatında Takip Edilmesi Gereken İki Seviyeyi Açıkladı!

Seçkin Bitcoin Analisti, BTC Fiyatında Takip Edilmesi Gereken İki Seviyeyi Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tanınmış kripto para analisti Rekt Capital, yayınladığı son değerlendirmesinde Bitcoin’i (BTC) ele aldı.

Rekt Capital, Bitcoin İçin Aşağı Yönde 27.000 Dolar, Yukarı Yönde 28.700 Dolara Dikkat Çekti

Rekt Capital, Bitcoin’in fiyat hareketine ilişkin yeni bir değerlendirme yaparak dijital varlığın 28.700 doların üzerinde dirençle karşılaşmaya devam ettiğini belirtti. Attığı Tweet’inde Rekt Capital, BTC’nin alım yönlü ivme kazanmakta ve yeni zirveler yapmakta zorlandığını öne sürdü ve bir kırılma için kilit seviyenin 27.000 dolar olduğunu ekledi.

Rekt Capital’e göre, RSI üzerindeki negatif uyumsuzluk (bearish divergence) da artıyor ve bu da Bitcoin’in yükseliş momentumunun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor.

Ancak, bu endişelere rağmen, Rekt Capital BTC’nin uzun vadeli beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor ve yeni bir makro yükseliş trendi için hazırlandığını öne sürüyor.

Teknik analizde, RSI bir varlığın aşırı alım ya da aşırı satım durumunda olup olmadığını belirlemek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen popüler bir momentum osilatörüdür. RSI fiyat trendinden farklı olduğunda, varlığın değer yönünde potansiyel bir tersine dönüş sinyali verebilir.

İlgili Haber
Dev Bitfinex Balinaları Bitcoin'de Long Pozisyonlarını Aniden Kapattı! İşte Detaylar

RSI’daki negatif uyumsuzluk, bir varlığın fiyatı daha yüksek tepeler yaparken RSI daha düşük tepeler yaptığında ortaya çıkar. Bu durum, fiyat hala yükseliyor olsa da piyasadaki alım baskısının zayıfladığını gösterir.

RSI’daki negatif uyumsuzluklar arttığında, düşüş momentumunun güç kazandığını ve yakın gelecekte trendin tersine dönme olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir.

Rekt Capital, fiyatta bazı kısa vadeli düşüşler meydana gelse bile, BTC’nin Makro Düşüş Trendini yükseliş yönünde kırmak ve temel direncin üzerinde aylık bir kapanış gerçekleştirmek için iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

Ayın bitmesine sadece birkaç gün kalmasına rağmen analiste göre BTC hala bu hedefe ulaşma potansiyeline sahip.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları