XRP

SEC’nin Ripple (XRP) İle İlgili Talebine Mahkemeden Yanıt Geldi!

Ripple yöneticilerinin kişisel verileri açıklanmayacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada birbiri ardına olumlu haberler gelmekte. Mahkemeye başkanlık eden Sarah Netburn, Ripple’ın iki yöneticisi ile ilgili bir talebi reddetti.

Ripple Yöneticileri Bir Zafer Daha Elde Etti

Brad Garlinghouse ve Ripple’ın eski CEO’su Christopher Larsen’in kişisel finans kayıtlarının mahkemeye sunulması kararı resmen reddedildi. Blockchain araştırmacısı ve XRP topluluğunun tanınan ismi Leonidas Hadjiloizou konu hakkında yayınladığı gönderide SEC’nin talebinin reddedildiğini ortaya koydu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’in iki yöneticisinin finansal kayıtlarını talep ederek bunların XRP satışları hakkında daha net bilgi edinilebileceğini vurgulamıştı.

Mahkeme evraklarına göre SEC’nin özellikle XRP satışlarını tespit etmek için kişisel finans kayıtlarını inceleme talebinin alakasız bulunduğu ve bunun gibi bir doğrulamaya gerek olmadığı kararına varıldığı belirtiliyor.

SEC kayıtlarına göre Ripple’ın iki yöneticisi XRP satışları ile 1 milyar dolarlık gelir elde etti. Buna rağmen SEC asıl rakamların çok daha fazla olduğuna ve bunun için finansal kayıtlara ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapmakta.

Ripple’ın aldığı ilk zafer ise bu değil. Ripple’ın ETH ve BTC ile ilgili evrakların açıklanması talebi de kısa süre önce kabul edilmişti. Bu kabul ile birlikte XRP, ETH ve BTC’nin yasal statülerinin aynı olabileceği kanıtlanabilir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu kararı net bir zafer olarak gördüğünü vurgulamıştı.

İlgili Haber
SICAK GELİŞME: Ripple Davasının Bugünkü Duruşmasında XRP Zaferi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu