HaberlerKripto Para

SEC’ten Bitcoin ve Kripto Para Borsalarına Mektup!

SEC, kripto para borsalarına mektup gönderdi.

Kripto para piyasasında yaşanan çöküş tüm sektörün tedirgin olmasına neden oldu.

Bu bağlamda yatırımcı korumasını ön planda tutan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para yatırımcılarını korumak için kripto para borsalarına “insider trading (içeriden öğrenenlerin ticareti)” önlemleri hakkında ayrıntılı bilgi istediği mektup gönderdi.

Fox Business’de bir gazeteci olan Eleanor Terrett, bugün twitter hesabından yaptığı paylaşımda SEC’in birkaç kripto para borsasına “içeriden öğrenenlerin ticareti” önleminde bir eksiklik olup olmadığını araştırmak ve konu hakkında bilgi almak için mektup gönderdiğini iddia etti.

Eleanor Terrett twitinde şu ifadelere yer verdi:

“Konuyla ilgili bilgi sahibi olan sektör kaynakları, SEC’in birkaç kripto borsasına ‘içeriden öğrenenlerin ticareti’ önlemlerinin eksikliğini soran mektuplar gönderdiğini söyledi.”

Yatırımcı korumasını ön planda tutan SEC, daha önce de kripto borsalarından finansal bilgileri kaydetmelerini ve raporlamalarını istemişti.

Ayrıca SEC Başkanı Gary Gensler de kripto para borsalarını müşterilerine karşı alım satım yapmakla suçlamış ve bunu eleştirmişti.

Hatırlanacağı üzere SEC, dünyanın en büyük kripto para borası Binance’ın tokeni BNB’nin ilk madeni para teklifini (ICO) menkul kıymet olarak kaydettirmesi gerekip gerekmediğini de araştırıyor.

İlgili Haber
Son Dakika! SEC BNB'ye Soruşturma Başlattı! Yeni Ripple Vakası Mı?
İlgili Haber
SEC'e BNB'ye Soruşturma Açtı Mı? Binance CEO'su CZ Son Noktayı Koydu!

Piyasada yaşanan düşüşler ışığında yazım esnasında, Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde %7.09’luk düşüşle 22.009 dolar, Ethereum (ETH) ise %2.90’lık düşüşle 1,175 dolar seviyesinde bulunuyor. işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu